Z ostatniej chwili

Dwa zdarzenia drogowe w ciągu godziny

2019-09-09 12:09:05 informacje
img

Dwa zdarzenia drogowe w ciągu godziny

Do dwóch groźnych zdarzeń drogowych doszło wczoraj pomiędzy 10.30 a 11.30. Pierwsze miało miejsce na ul. Częstochowskiej w Przystajni, natomiast drugie na ulicy o tej samej nazwie, ale w Waleńczowie (DK nr 43). Podobieństw było więcej, ponieważ zarówno w pierwszym jak i w drugim przypadku doszło do uderzenia w pojazdy poprzedzające, które wykonywały manewr skrętu w lewo - informuje kłobucka Policja.

Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że w Przystajni na ul. Częstochowskiej, 50-letni mężczyzna kierujący terenowym jeepem podczas wykonywania manewru wyprzedzania najechał na tył osobowego volkswagena, który w tym czasie wykonywał skręt w lewo. Volkswagenem kierowała 42-letnia kobieta, która z obrażeniami ciała została zabrana do częstochowskiego szpitala. Oboje kierujący są mieszkańcami powiatu kłobuckiego, w chwili zdarzenia byli trzeźwi.

Bardzo podobnie wyglądało zdarzenie, do którego doszło 40 minut później w Waleńczowie. Policjanci z drogówki ustalili, że na ul. Częstochowskiej kierująca kią najechała na tył peugeota, który wykonywał manewr skrętu w lewo. Na skutek tego zdarzenia obrażeń ciała doznała 34-letnia kobieta kierująca peugeotem, która również trafiła do częstochowskiego szpitala. Obie kierujące są mieszkankami powiatu kłobuckiego i w chwili zdarzenia były trzeźwe.

Fot. Materiały kłobuckiej Policji

 

Page generated in 0.0293 seconds.