Z ostatniej chwili

Dyżur telefoniczny - bon turystyczny na PUE

2020-08-11 10:45:29 informacje
img

Oddział ZUS w Chorzowie organizuje we wtorek 18 sierpnia telefoniczny dyżur ekspercki. Podczas rozmowy ze specjalistami ZUS będzie można zapytać o bon turystyczny, dowiedzieć się, co trzeba zrobić, aby go otrzymać oraz jak będzie wyglądało jego rozliczenie. Dodatkowo będzie można uzyskać porady w zakresie zakładania profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, który jest niezbędny do aktywowania bonu.

Eksperci ZUS będą dyżurować w godz. 9.00 - 11.00 pod numerem telefonu 32 34 90 681. - Zachęcamy do skorzystania z porad telefonicznych naszych pracowników,  którzy postarają się wyjaśnić wątpliwości dotyczące zarówno bonu turystycznego, jak i innych spraw, która można zrealizować za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych. Przypominam, że za pośrednictwem PUE możemy także składać wnioski o wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej, w tym o świadczenie postojowe, czy dodatek solidarnościowy - mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego. 

Z PUE ZUS mogą korzystać płatnicy składek, osoby ubezpieczone, jak również świadczeniobiorcy. Profil PUE pozwala załatwiać wiele spraw bez wychodzenia z domu, przez internet. Konto na PUE można założyć m.in. przy użyciu profilu zaufanego (ePUAP) oraz bankowości elektronicznej. Obecnie swój profil ma już ponad 5 mln osób.

Page generated in 0.0149 seconds.