Z ostatniej chwili

Dyżur w sprawie tarczy antykryzysowej

2020-04-27 22:48:12 informacje
img

Dyżur w sprawie tarczy antykryzysowej

Oddział ZUS w Chorzowie uruchamia kolejny dyżur telefoniczny dla śląskich przedsiębiorców. W czwartek 30 kwietnia w godz. od 12.00 do 14.00 eksperci ZUS odpowiedzą na pytania dotyczących wsparcia, jakie można uzyskać w ramach przepisów tarczy antykryzysowej. 
- Poprzednie porady cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Specjaliści praktycznie nie odkładali słuchawki ani na moment, bo telefon dzwonił non stop. Zdajemy sobie sprawę, że pytań i wątpliwości jest wiele, dlatego uruchamiamy kolejny dyżur telefoniczny, by odpowiedzieć na pytania śląskich przedsiębiorców - mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie śląskim. 
Kolejny raz główny temat dyżuru to wsparcie dla przedsiębiorców w ramach przepisów tarczy antykryzysowej. Zwolnienie z obowiązku opłacenia należności z tytułu składek za marzec, kwiecień, maj 2020 r., świadczenie postojowe dla osób wykonujących umowy cywilnoprawne i osób prowadzących działalność gospodarczą, ulgi w opłacaniu składek bez opłaty prolongacyjnej - odroczenie terminu płatności lub rozłożenie na raty należności z tytułu składek - to przepisy wzbudzające najwięcej pytań. Dlatego 30 kwietnia w godz. od 12.00 do 14.00 ZUS zaprasza do kontaktu z ekspertami pod numerem telefonu: 32 34 90 626. Pracownicy chorzowskiego ZUS w prosty sposób wyjaśnią nowe przepisy, podpowiedzą, z jakiej ulgi można skorzystać i jakie są terminy na złożenie wniosków. 

Page generated in 0.0151 seconds.