Z ostatniej chwili

Działa wypożyczalnia technologii wspomagających dla osób z niepełnosprawnością

2023-10-05 12:05:39 informacje
img

Ruszyła ogólnopolska wypożyczalnia technologii wspomagających dla osób z niepełnosprawnością. Realizatorem zadania jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych.

Osoby z niepełnosprawnością mają możliwość wystąpienia o wypożyczenie potrzebnych im technologii wspomagających czy urządzeń, których nie są w stanie zakupić same ze względu na ich wysoki koszt.

Kto może korzystać z usług wypożyczalni

1. Z usług świadczonych przez wypożyczalnię mogą korzystać osoby z niepełnosprawnością, posiadające ważne orzeczenie o niepełnosprawności lub orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie równoważne.

2. Osoba z niepełnosprawnością może wypożyczyć technologię wspomagającą, jeżeli w ciągu 12 miesięcy przed dniem złożenia wniosku o wypożyczenie technologii wspomagającej nie otrzymała ze środków PFRON albo NFZ dofinansowania na zakup takiej samej, jak wnioskowana technologii wspomagającej.

*Jak złożyć wniosek

Wniosek powinien być złożony w formie elektronicznej w Systemie Obsługi Wsparcia (SOW).
• By złożyć elektroniczny wniosek, kliknij w link: https://sow.pfron.org.pl/
• By uzyskać pomoc przy złożeniu wniosku lub otrzymać szersze informacje, kliknij w link: https://cidon.pfron.org.pl/kontakt/

Dodatkowe informacje na stronie https://www.pfron.org.pl/aktualnosci/szczegoly-aktualnosci/news/wypozyczalnia-technologii-wspomagajacych-dla-osob-z-niepelnosprawnoscia/

Page generated in 0.0161 seconds.