Z ostatniej chwili

Dzięki czujności listonoszki starsze małżeństwo nie straciło oszczędności

2020-03-17 10:44:22 informacje
img

W ubiegłym tygodniu do jednego z mieszkań w centrum Częstochowy zapukali oszuści podający się za pracowników wodociągów. Powiedzieli starszym ludziom, że przyszli oddać nadpłatę w wysokości 200zł. Zostali wpuszczeni do mieszkania. Gdyby nie wizyta listonoszki i jej racjonalne zachowanie, małżeństwo mogłoby stracić wszystkie oszczędności – informuje Policja.
Do zdarzenia doszło tydzień temu w jednym z mieszkań w centrum Częstochowy. Do drzwi 88-letniego mężczyzny i jego 85-letniej żony zapukało dwoje młodych osób, podających się za pracowników wodociągów. Oszuści weszli do mieszkania pod pretekstem zwrotu nadpłaty widniejącej na rachunku lokatora. Gdy zostali wpuszczeni do mieszkania, rozpoczęli swój przestępczy proceder – poprosili lokatorów o odkręcanie kurków z wodą w łazience lub kuchni. Schemat działania oszustów jest zawsze podobny – jeden z przestępców przez cały czas „pilnuje” lokatorów, którzy są przekonani że sprawdzają szczelność instalacji wodnej, podczas gdy drugi ze sprawców plądruje dom w poszukiwaniu cennych przedmiotów i pieniędzy. Na szczęście złodziejom nie udało się okraść seniorów, bo w drzwiach stanęła listonoszka, która przyniosła mieszkańcom rentę. Spytała, kim są osoby, które odwiedziły znane jej małżeństwo i poprosiła o okazanie legitymacji przedsiębiorstwa, w którym są zatrudnieni. Wtedy oszuści wybiegli z mieszkania.

88-latek przypomniał sobie po całym zdarzeniu, że prawdopodobnie ta sama kobieta kilka dni wcześniej była u nich w mieszkaniu, prosząc o pieniądze na leczenie chorego dziecka. Gdy mężczyzna odmówił pomocy z uwagi na brak pieniędzy, kobieta od razu wyszła.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

 

Page generated in 0.0142 seconds.