Z ostatniej chwili

Dzień Książki z Anaforą

2018-04-23 11:54:06 informacje
img

Spotkanie z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich zapowiada Koło Literackie Anafora. 
- Porozmawiamy przede wszystkim o tym, co aktualnie czytamy, jakie nowości wpadły nam w ręce, co oferuje aktualny rynek wydawniczy, a także o tym, co polecamy lub odradzamy poczytać. Zastanowimy się też nad stanem czytelnictwa w Polsce, bo jak pokazuje wstępny raport Biblioteki Narodowej, co najmniej jedną książkę w ciągu roku czyta 38 % Polaków - zapowiadają organizatorzy. -  Przy okazji, jak trzeba będzie, powiemy wam, co tak naprawdę książką jest, a co nią nie jest, bo to dziś nie takie proste.
Spotkanie będzie doskonałą okazją, by zainspirować się i trafić na być może nieznane wcześniej tytuły oraz by zmotywować się do czytania, a być może również do pisania. 
- Jeśli czas pozwoli, poruszymy też kwestie dotyczące pozycji autorów i ich praw w obecnym środowisku literackim - informują organizatorzy. I zachęcają: - Przygotujcie swoje propozycje, zastanówcie się, co chcecie polecić, na co zwrócić uwagę. Jeśli macie ochotę, możecie nawet przynieść wybrane książki - być może będzie okazja wymienić się lub pożyczyć.
Spotkanie odbędzie się w Pubie Szuflada. Początek o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Page generated in 0.0398 seconds.