Z ostatniej chwili

Dzień Nauczyciela w Teatrze!

2019-10-09 13:15:15 informacje
img

Koncert „Zaczarowany koń. Piosenki lat pięćdziesiątych” będzie można zobaczyć w ramach Dnia Nauczyciela w Teatrze im. A. Mickiewicza.

Koncert powstał na zamówienie częstochowskiego festiwalu RETRO, a ponieważ publiczność uwielbia tego rodzaju muzyczne widowiska, postanowiono przygotować także teatralną jego wersję.

Jest trochę różnic w porównaniu z tym co na placu Biegańskiego, ale magiczny klimat podróży w czasie z pewnością został utrzymany.  Pojawiają się – w większości satyryczne – teksty, fragmenty starych kronik filmowych i przede wszystkim piosenki. Piosenki, które przetrwały swój czas i śpiewane są do dzisiaj przez rzesze estradowych i teatralnych wykonawców. Nic dziwnego, większość z nich niemalże natychmiast stawała się szlagierami.

W koncercie pojawiają się utwory liryczne („Kasztany”, „Pamiętasz, była jesień” „Kaziu, zakochaj się”, „Złoty pierścionek”, „Dwa serduszka, cztery oczy”), ale i żywiołowe, dynamiczne („Serduszko puka w rytmie cza-cza”, „Kuba - wyspa jak wulkan gorąca”, „Cicha woda”, „Karuzela”, „W Arizonie”) – znane i nieco zapomniane.

Zespół Makabunda gra na scenie na żywo, z fantastyczną, dobrą energią, a zaproszeni do koncertu aktorzy częstochowskiego teatru śpiewają wyśmienicie, co to – w połączeniu z repertuarem – gwarantuje udany wieczór.

Scenariusz, reżyseria, prowadzenie – Robert Dorosławski. Aranżacje – Zespół MAKABUNDA. Asystentka reżysera – Agata Rospondek. Animacje – Marcin Kozierkiewicz. Projekcje – Piotr Całus

Występują: Iwona Chołuj, Marta Honzatko, Waldemar Cudzik, Maciej Półtorak, Antoni Rot

oraz Zespół MAKABUNDA w składzie: Wojciech Turbiarz – śpiew, gitara, Agnieszka Pawełczyk – skrzypce, Piotr Nikoli – akordeon, Wojciech Cyndecki – bas, Damian Kluźniak - instrumenty klawiszowe, Borys Sławenta – perkusja, Konrad Gzik – saksofon, Adrian Gzik - puzon

Spektakle 13 i 14 października 2019 r. (niedziela, poniedziałek), początek o godz.19.00. Po spektaklach w foyer Teatru symboliczna lampka wina!

Bilety  w cenie: parter - 45 zł (bilet normalny), 40 zł (bilet ulgowy lub zbiorowy), balkon - 40  zł (bilet normalny), bilet - 35 zł (bilet ulgowy lub zbiorowy). 

Page generated in 0.0162 seconds.