Z ostatniej chwili

Dzień Otwarty UJD

2019-03-21 11:09:50 informacje
img

Dzień Otwarty Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza planowany jest na jutro, piątek 22 marca z myślą o kandydatach na studia, a także o tych osobach które chciałaby poznać Uczelnię „od środka”
Wydarzenie odbędzie się na kampusie uniwersyteckim (w budynkach przy al. Armii Krajowej 13/15, ul. Zbierskiego 6, Zbierskiego 2/4, al. Armii Krajowej 36a i przy ul. Dąbrowskiego 14).  Początek o godz. 9.00, a spodziewane zakończenie to godz. 13.30.
Dzień Otwarty odbędzie się po raz pierwszy pod nową nazwą Uczelni. By promować nową markę i przybliżyć kandydatom oraz innym osobom odwiedzającym 22 marca Uczelnię, jej pracownicy przygotowali program artystyczny „Uniwersytet z widokiem na świat”.  Pod tym tytułem kryją się odpowiedzi adresowane do widzów: czym właściwie jest uniwersytet, jakie niesie ze sobą wartości, czego się można spodziewać, studiując w nim, co człowiek zyskuje, aplikując do Uczelni tej rangi? Zręczne połączenie kilku dziedzin nauki w jedną całość ma wprowadzić widza jednocześnie w świat odległy i bliski, rzeczywisty i nierealny. Ma stanowić inspirację do odbycia fantastycznej podróży wieki wstecz, by w zderzeniu z rzeczywistością powrócić nagle do uczelnianej auli. 
Nie zabraknie dobrej muzyki, zaskakujących interpretacji, gry światła i cieni, a nade wszystko nauki – głównej bohaterki i towarzyszki „idei uniwersytetu”. 
„Uniwersytet z widokiem na świat” zainauguruje Dzień Otwarty. Tego typu forma rozpoczęcia wydarzenia odbędzie się w Uczelni po raz pierwszy. Aranżację przedstawienia przygotowali pracownicy kilku instytutów  we współpracy z innymi pracownikami uczelni. Scenariusz i pomysł pochodzi od prof. dr. hab. Adama Regiewicza (dyrektora Instytutu Filologii Polskiej UJD). Czas przedstawienia to ok. 45 minut.
Będzie to prolog do zapowiedzianych w programie pokazów, warsztatów, wykładów i szeregu innych niespodzianek. 
Gwarantujemy, że każdy widz wyniesie ze sobą nie tylko pozytywne wrażenia, ale przynajmniej cząstkę wiedzy, którą będzie mógł wykorzystać w życiu codziennym - zapowiada Marek Makowski z Biura promocji Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza.
Tegoroczny Dzień Otwarty cieszy się sporym zainteresowaniem. Zorganizowane grupy uczniów zapowiedziały się nie tylko z Częstochowy, ale także m.in. z: Piotrkowa Trybunalskiego, Kamienicy Polskiej, Koniecpola, Kłobucka, Krzepic, Radomska, Kluczborka, Wielunia. 
Więcej informacji  wraz z programem znajduje się na stronie: http://www.ujd.edu.pl/uploads/news/programdo1803-7503bb7f56.pdf.

Page generated in 0.2476 seconds.