Z ostatniej chwili

Dzień bez samochodu

2022-09-21 11:55:15 informacje
img

Przesiądź się i jedź - to motto przyświecające akcji prowadzonej 22 września. Zachętą darmowy przejazd MPK dla kierowców lub darmowa godzina jazdy rowerem miejskim - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Dzień Bez Samochodu domyka Europejski Tydzień Mobilności (dawniej: Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu), który organizowany jest co roku od 16 do 22 września. Kampania zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002 r. zachęca mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej lub carpoolingu.
Tegoroczny temat przewodni kampanii to „Lepsze połączenia”, co oznacza lepiej skomunikowanych mieszkańców oraz lepiej skomunikowane miejsca.
Propozycje związane z Dniem Bez Samochodu:
- kierowcy za okazaniem ważnego dowodu rejestracyjnego mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską
- przez cały czwartek zamiast bezpłatnych pierwszych 30 minut użytkownicy Częstochowskiego Roweru Miejskiego skorzystają z darmowej godziny wypożyczenia. Wystarczy być zarejestrowanym w systemie Nextbike. Nie trzeba wprowadzać żadnych kodów ani wykonywać dodatkowych operacji, po prostu wypożyczamy rower
- akcja „Aktywność ruchowa w Lasku Aniołowskim”, a w jej programie: marsz Nordic Walking, rowerowy rajd, gry i zabawy na powietrzu zakończone wspólnym grillowaniem.
W godzinach od 11.00 do 14.00 do udziału w wydarzeniu zaprasza Częstochowskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych PERASADA. Przewidziano nagrody i niespodzianki. Mile widziane: kije nordic walking, rolki, hulajnogi, rowery, wrotki.

Page generated in 0.0163 seconds.