Z ostatniej chwili

Dziś finał konkursu Miss Polonia Ziemi Częstochowskiej

2020-08-28 12:40:31 informacje
img

Finałowa gala konkursu Miss Polonia Ziemi Częstochowskiej dziś, w piątek 28 sierpnia odbędzie się w Hotelu Arche. Wydarzenie będzie można oglądać online w Internecie.

Do rywalizacji o tytuł stanęły 23 kandydatki. Najpiękniejsza będzie reprezentować nasz region w finale ogólnopolskim.

Za dziewczynami - tygodnie przygotowań, zgrupowania i warsztaty, podczas których pracowały z psychologiem, wizażystą, stylistą, ćwiczyły poruszanie się, prezentacje, wypowiedzi. Brały też udział w sesjach zdjęciowych, spotkaniach z mediami - powiedzieć parę słów do mikrofonu czy kamery okazywało się wcale niełatwym zadaniem. Podobnie zresztą jak niełatwa była… nauka chodzenia, bo po parkiecie trzeba się umieć odpowiednio poruszać. Wszystko to jednak na pewno się przyda nie tylko podczas gali, ale po prostu - w życiu.

Pytane, dlaczego zdecydowały się poświęcić czas na start w konkursie, wyznawały, że kierowała nimi chęć sprawdzenia się, zdobycia większej pewności siebie, doświadczenia czegoś nowego, poznania nowych ludzi, przeżycia ciekawej przygody. Uważają, że miss powinna być nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale i inteligentna, piękna wewnętrznie. A więc pomagać innym, być otwarta, dobra, pomocna, lojalna.

Choć stremowane, kandydatki pięknie prezentowały się dziennikarzom na poniedziałkowym otwartym zgrupowaniu w Hotelu Arche, paradując po wybiegu w koszulkach z napisem „Życie jest piękne” lekko, do rytmu melodii z głośnika. Słonecznymi uśmiechami na twarzach sprawiały, że letnie sierpniowe popołudnie zdawało się jeszcze piękniejsze.

Na dzisiejszej gali będą miały trzy wyjścia: w strojach koktajlowych, sportowych i kąpielowych. 

Gala odbywa się w niełatwym, pandemicznym czasie. Grono jej gości będzie bardzo kameralne, każdy jednak będzie mógł ją oglądać na facebookowym profilu wydarzenia - od godz. 18.00.

Do 17.00 trwa natomiast głosowanie na Miss Polonia Ziemi Częstochowskiej Internautów. Głos można oddać także poprzez profil wydarzenia.

Page generated in 0.0139 seconds.