Z ostatniej chwili

Dziś premiera „Sygontki” Aleksandra Wiernego

2019-04-11 12:07:49 informacje
img

Premiera tomu poetyckiego „Sygontka”, którego autorem jest Aleksander Wierny odbędzie się w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” (ul. Nowowiejskiego 1) dziś, w czwartek 11 kwietnia. Początek o godz. 19.00. Spotkanie poprowadzi Marcin Zegadło.

Aleksander Wierny urodził się i mieszka w Częstochowie, pomieszkuje w Sygontce. Jest absolwentem filozofii na Uniwersytecie Wrocławskim. Zajmował się dziennikarstwem prasowym i telewizyjnym, obecnie jest urzędnikiem. Wydał prozę gatunkową – kryminały „Światło” (Erica 2009) oraz „Teraz” (Oficynka 2012), horror „Krew i strach” (Oficynka 2015) oraz autobiograficzną prozę „Matka mojego dziecka” (Nowy Świat 2003). „Sygontka” (Stowarzyszenie Żywych Poetów 2019) to jego debiut poetycki.

– Niewielu współczesnych potrafi robić literaturę z codzienności. Niewielu potrafi robić poezję z czasowników, z pospolitych czynności. Tylko najlepsi potrafią zaklinać to, co nazywamy „prozą życia” w wiersz, w pełne tajemnicy obrzędy, w liturgię bycia tu i teraz. Wierny to potrafi. Czytajcie zatem Wiernego. Potraktujcie to jako inwestycję w siebie. Ta poezja otwiera oczy. Gwarantuję, że po lekturze Wiernego, nic nie będzie już czym było dotychczas. Zacznijcie z Wiernym – od nowa – zachęca Marcin Zegadło.

Page generated in 0.0532 seconds.