Z ostatniej chwili

ETNO JURA: Bębny, Joga, Warsztaty

2020-09-01 13:29:39 informacje
img

Olsztyn pod Częstochową, położony w malowniczych krajobrazach Jury, będzie miejscem pleneru bębniarskiego połączonego z jogą oraz innymi aktywnościami promującymi zdrowie.

Plener odbędzie się w dniach 4-6 września.  Będzie miał miejsce na terenie restauracji i hotelu Spichlerz u podnóża ruin zamku w Olsztynie. W jego ramach odbędą się: 15 godzin warsztatów z bębnami etnicznymi w klimatach Zachodniej Afryki i Orientu, warsztaty jogi i relaksacji oraz spacer zielarski, jak również występ fireshow oraz wspólne muzykowanie przy ognisku.

 

OGÓLNY PLAN DZIAŁAŃ 

Piątek 4 września:

16:00-19:00 - Warsztaty bębniarskie z rytmami orientalnymi. Część 1.

Sobota 5 września:

10:00-13:00 - Warsztaty bębniarskie z rytmami orientalnymi. Część 2.

15:00-16:30 - Rodzinne warsztaty jogi dla każdego. 

16:30-19:30 - Warsztaty bębniarskie z rytmami zachodnioafrykańskimi.20:00 - ???? - Występ Etnochowa Fireshow & Drums oraz wspólne muzykowanie i tańce przy ognisku. Miejsce - „Stodoła pod Zamkiem”,  ul. Zamkowa 12. Wstęp bezpłatny.

Niedziela 6 września:

10:00-13:00 - Spacer Zielarski.

10:00-13:00 - Warsztaty bębniarskie z rytmami orientalnymi. Część 3. Dla zaawansowanych. Prowadzenie Karol Wilkoszewski.

15:00-18:00 - Warsztaty bębniarskie z rytmami orientalnymi. Część 4.

18:30-20:00 - Warsztat relaksacji przy zachodzie słońca.

 

WARSZTATY BĘBNIARSKIE przeznaczone są zarówno dla początkujących, jak i tych nieco bardziej zaawansowanych. Będziemy uczyć się podstaw gry takich orientalnych rytmów jak Malfuf czy Maqsuum, dodatkowych składowych i ornamentyki, jak również w części zaawansowanej - techniki „split hand”. 

Część dotycząca Zachodniej Afryki obejmować będzie składowe na djembe oraz duny do rytmu Yankadi i Macru.

Każda z części warsztatowych stanowi osobny kurs, na końcu którego układać będziemy aranż muzyczny. Można więc uczestniczyć w poszczególnych segmentach bez obawy, że nie będąc na poprzednich, ominęło nas coś istotnego i sobie nie poradzimy.

 Zajęcia prowadzić będą Mateusz Szkop oraz Karol KarWil Wilkoszewski. Warsztaty bębniarskie mają ograniczoną ilość miejsc.

Koszt całego pakietu warsztatów (15 godzin) wynosi 120 zł. Koszt poszczególnych bloków trzygodzinnych - 30 zł. Jeśli posiadają Państwo swoje bębny, nie trzeba dokonywać wcześniejszych rezerwacji miejsca na te warsztaty, a płatności dokonać można gotówką na miejscu.

Organizatorzy mają ograniczoną liczbę bębnów do wypożyczenia, więc jeśli chcieliby mieć Państwo pewność uczestnictwa w warsztatach, warto dokonać wcześniejszego przelewu wedle powyższych stawek, co automatycznie zarezerwuje dla Państwa instrument.

Dane do przelewu: 

nr konta bankowego 55 1090 1795 0000 0001 2282 9248

w tytule imię i nazwisko oraz informacje wedle powyższej rozpiski, w jakim bloku godzinnym chcą wziąć Państwo udział.

nr kontaktowy 887854542 - Mateusz Szkop

 

SPACER ZIELARSKI

Podczas spaceru zostaną przypomniane podstawowe zasady, którymi należy się kierować podczas zbierania dzikich roślin jadalnych i leczniczych, nie zabraknie również historii dotyczących magii roślin i kamieni. Nauczymy się rozpoznawać wybrane gatunki, omówione zostaną także ich właściwości oraz możliwości wykorzystania surowców w kuchni i lecznictwie. Dzięki nabytej wiedzy w praktyce i samodzielnie określisz i zbierzesz jadalne chwasty.

Będziemy wspólnie spacerować w okolicach zamku olsztyńskiego kierując się w stronę Kamieniołomu Kielniki w poszukiwaniu jadalnych kwiatów. 

Uczestnicy przekonają się osobiście o znaczeniu sezonowości: skupiając się na zbiorach wrześniowych na przestrzeni roku.

Spacer potrwa do 3 godzin, poprowadzi go zielarka i litoterapeutka Agata Zaskórska. Inwestycja: 20 zł od osoby dorosłej. Dzieci: za darmo

Ilość miejsc ograniczona (Max 20 osób) 

!!!!!!ZAPISY OBOWIĄZKOWE!!!!!! Zapisów można dokonać poprzez wiadomość prywatną na Pracowni Nimrodel lub pod numerem telefonu: 536 201 063

 

Joga i relaksacja:

Rodzinne warsztaty jogi dla każdego są bezpłatne i organizatorzy zapraszają na nie wszystkich bez względu na umiejętności. Ich celem jest promocja zdrowia poprzez odpowiedni trening ciała.

Niedzielny warsztat relaksacyjny to z kolei zajęcia nad dyscypliną duchową. Odbędzie się przy medytacyjnych dźwiękach instrumentów o częstotliwości 432 HZ takich jak Hang Drum. Jego scenerią będą ruiny średniowiecznego zamku w blasku zachodzącego słońca.

Prosimy o zabranie ze sobą swoich mat, ewentualnie karimat lub koców.

Warsztaty jogi i relaksacji nie mają ograniczonej ilości miejsc.

Koszt niedzielnego warsztatu relaksacji to 20 zł. 

Opłaty dokonać można na miejscu

 

Uwaga - ceny Etno pleneru obejmują tylko koszty warsztatów, bez wyżywienia i bazy noclegowej. Dlatego też dla osób przyjezdnych na dłużej organizatorzy polecają:

-https://spichlerz.net/pl/ - restaurację oraz hotel, na terenie którego odbywać się będą warsztaty

-bogatą ofertę agroturystyczną, najlepiej w pobliżu miejsca warsztatów czyli ruin zamku

-pole namiotowe „Noclegi na Jurze”, ul. Polna 77

-restaurację „Stodoła pod Zamkiem”, ul. Zamkowa 12

 

 WARSZTATY POPROWADZĄ: 

*Karol „KarWil” Wilkoszewski - od lat związany z zespołem Aire Andaluz, praktykuje flamenco i klasyczną muzykę perkusyjną Bliskiego i Dalekiego Wschodu oraz krajów Maghrebu (cajon, riqq, bębny obręczowe, djembe, etc.). Zaangażowany w projekty komercyjne, jak polsko-niemiecki „Big Bam Boo” (plenerowy koncert wieńczący IX Festiwal Filmowy w Kazimierzu nad Wisłą), czy autorskie Guru-Shishya z Wojtkiem „Pinokio” Sochaczewskim. Działa też samodzielnie: nagrodzony na Festiwalu Instrumentów Unikatowych 2005, twórca muzyki do finałowego spektaklu sekcji plastycznej FAMY 2005, wyróżnionego nagrodą specjalną Rady Artystycznej Famy. Daje cykliczne warsztaty, np. dla stowarzyszenia U Siemachy, dla Teatru Moliere (Festiwal „Studnia Sztuki”), czy dla Etnofestiwalu.

https://www.facebook.com/karol.wilkoszewski

*Agata Zaskórska - dyplomowany zielarz i fitoterapeuta. W dorobku ma również ukończenie kursów z litoterapii (leczenie kamieniami szlachetnymi) i ziołolecznictwa III stopnia. Swoją wiedzę i praktykę zdobyła m.in. w Akademii Terapii Naturalnych we Wrocławiu, Europejskim Studium Przygotowania Zawodowego i Wiedzy Praktycznej w Międzyborowie, GWSP w Chorzowie, Zielarni Primum non nocere w Gliwicach i Centrum Naturoterapii „ATYDE” w Kudowie Zdroju. Jest również członkiem Polskiego Towarzystwa Zielarzy i Fitoterapeutów. Obecnie prowadzi cykliczne szkolenia i warsztaty z dziedziny zielarstwa, połączone z wiedzą z dziedziny psychosomatyki, litoterapii i czakroterapii przy Pracowni Psychoterapii i Pracy z Ciałem w Częstochowie. Podczas szkoleń uczy chemii roślin w praktyce, jak zbierać i przetwarzać rośliny, tak by miały odpowiednie działanie terapeutyczne.

www.pracownianimrodel.pl

*„boguś” Michał Bogusławski - absolwent I stopnia kognitywistyki na Uniwersytecie Śląskim, instruktor jogi. Członek Stowarzyszenia Jogi Akademickiej, od 1995 r. zajmujący się obaleniem mitów dotyczących ćwiczeń jogi i prowadzeniem naukowych badań mających poprawić jakość zajęć w tym obszarze. Czynnie angażuje się w działalność SKN Joga AWF Katowice, od dwóch lat prowadząc tam charytatywnie zajęcia. Współpracuje z prof. Januszem Szopą. Od zeszłych wakacji rokrocznie angażuje się w projekt promocji racjonalnej jogi na Półwyspie Helskim. Prywatnie, co zbiega się z kierunkiem naukowym, jaki obrał – pasjonat relaksacji.

kontakt - ciasto.bogus@gmail.com

*Mateusz Szkop - nauki gry na bębnach etnicznych pobierał podczas warsztatów z Mansa Camio, Sidiki Dembele, Moustafa El Boudani oraz u Wojtka Pęczka, Piotra „Jacksona” Wolskiego i Janusza Czarneckiego. Organizuje wyprawy muzyczne do nomadów na Saharze. Dyplom muzykoterapeuty II stopnia uzyskał w Centrum Wspomagania Rozwoju Osobowości pod okiem dr Macieja Kieryła. Jest członkiem stowarzyszenia i grupy bębniarskiej Etnochowa. Przeprowadził kilkadziesiąt warsztatów bębniarskich w Polsce i za granicą. W ramach terapii z bębnami etnicznymi prowadził zajęcia z podopiecznymi Fundacji Oczami Brata. Częstochowskim Centrum dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi, Stowarzyszeniem Wzajemnej Pomocy Agape w Rudnikach, podopiecznymi Domu Małych Dzieci im. E. Bojanowskiego Zgromadzenia Sióstr Służebniczek oraz uczniami wielu szkół podstawowych i przedszkoli. 

https://www.facebook.com/m.vonszkopenhauer

 

Page generated in 0.0139 seconds.