Z ostatniej chwili

Eko-serce na walentynki od Wspólnie dla Częstochowy

2021-02-12 13:58:06 informacje
img

Na placu Biegańskiego z okazji zbliżających się walentynek stanęło eko-serce. Dzięki współpracy Stowarzyszenia Wspólnie dla Częstochowy z Miastem, częstochowianki i częstochowianie mogą wypełniać serce plastikowymi nakrętkami, które przeznaczane będą na cele charytatywne. 

– W szkołach, przedszkolach, na wyższych uczelniach, w sklepach spożywczych czy nawet marketach można znaleźć punkty, do których oddaje się plastikowe nakrętki. Teraz nie trzeba będzie szukać takiego punktu, bo znajdzie się ono w sercu Częstochowy, na placu Biegańskiego. Cieszy mnie, że taka akcja charytatywno-ekologiczna została zapoczątkowana przez Stowarzyszenie Wspólnie dla Częstochowy, a przez to od dziś dołączyć może się do niej każda częstochowianka i każdy częstochowianin, wypełniając serce swoimi nakrętkami - powiedział Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent Częstochowy. 

Akcja „Eko-serce Wspólnie dla Częstochowy” rozpoczyna się od zbiórki dla 11-letniego Michała, u którego zdiagnozowano autyzm wczesnodziecięcy. Nie mówi, dlatego potrzebuje terapii m.in. logopedycznej, komunikacji alternatywnej (AAC) i integracji sensorycznej. Dzięki zajęciom z AAC porozumiewa się gestami Makaton i komunikatorem z programem MÓWik i ciągle potrzebuje pracy ze specjalistami. Jeśli eko-serce spotka się z dużym entuzjazmem mieszkańców, Stowarzyszenie będzie wyznaczać i realizować kolejne cele. 

Każdy może włączyć się do akcji, zbierając plastikowe nakrętki, wrzucając je do serca specjalnymi otworami, a my jako Stowarzyszenie Wspólnie dla Częstochowy, przeznaczymy je na cele charytatywne. W skrócie możemy powiedzieć: W sercu Częstochowy → eko-serce → z serca mieszkanek i mieszkańców → Wspólnie dla Częstochowy – wyjaśnia Magdalena Kłosowska, wiceprezes stowarzyszenia. 

Celem akcji jest również kształtowanie proekologicznych postaw i zachowań, zachęcanie do działań na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego. Staje się ona też bodźcem do studiowania wiedzy na temat ekologii, recyklingu oraz wykorzystania surowców wtórnych. 

Stowarzyszenie Wspólnie dla Częstochowy to grupa mieszkanek i mieszkańców chcących działać aktywnie dla Częstochowy. Wspierają społeczność lokalną, organizując i włączając się w różnego rodzaje akcje, przede wszystkim społeczne, charytatywne i proekologiczne.

Page generated in 0.0202 seconds.