Z ostatniej chwili

Elektroodpady - jak oddać je łatwo, szybko i bezpiecznie

2021-07-08 12:32:13 informacje
img

Elektroodpady - jak oddać je łatwo, szybko i bezpiecznie

Wystarczy zadzwonić, wysłać mejla albo sms’a, aby odebrano od nas stary sprzęt, który nie mieści się do czerwonych pojemników – podpowiada Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Dotychczas mogliśmy w Częstochowie oddawać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz baterie do 32 czerwonych pojemników rozmieszczonych w różnych punktach miasta.

A co zrobić z urządzeniami, które do tych czerwonych pojemników się nie mieszczą? Na pewno nie możemy porzucać ich obok, tworząc we wspólnej przestrzeni dzikie wysypiska niebezpiecznych odpadów, które dodatkowo psują wygląd ulic i osiedli. 

Miasto przygotowało kilka rozwiązań dla osób chcących łatwo i legalnie pozbyć się dużych elektrośmieci. 

Wielkogabarytowy sprzęt można oddać bezpłatnie do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Sobuczynie (ul. Konwaliowa 1). Po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym pod numerem 530 469 099 taki sprzęt zostanie od nas bezpośrednio odebrany. 

Centrum Usług Komunalnych – wspólnie z firmą STALA GROUP – wprowadziło kolejne udogodnienie. Wystarczy wysłać sms’a lub mejla z adresem odbioru oraz informacją na temat produktu do przekazania. Sms’a wysyłamy pod nr tel.  884 810 713, a mejla – na adres elektroodpady@stalagroup.pl 

W uzgodnionym terminie elektroodpady zostaną od nas bezpłatnie odebrane. 

Z takich możliwości korzystamy coraz chętniej – np. w ostatni weekend mieszkańcy i mieszkanki Grabówki i Kiedrzyna oddali ponad 6000 kg elektrośmieci.   

CUK dziękuje wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki i tym samym pozbyli się starych urządzeń, które zostaną teraz poddane recyklingowi. Partner CUK przekaże sadzonki drzew, które po ich zasadzeniu przysłużą się i naszemu powietrzu i… dobremu samopoczuciu. 

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0153 seconds.