Z ostatniej chwili

Emerytury i renty jeszcze przed świętami

2020-12-17 15:26:15 informacje
img

Emeryci i renciści z niecierpliwością czekają na swoje świadczenia. Niektórzy obawiają się, czy otrzymają je jeszcze przed świętami. Część z nich termin wypłaty swojej emerytury czy renty ma na 25. dzień miesiąca, a ten w grudniu wypada w święta Bożego Narodzenia.

- Wiemy, że nasi klienci oczekują na wypłaty swoich świadczeń, szczególnie w okresie przedświątecznym. Dlatego uspokajamy i przypominamy, że emeryci i renciści, którzy zwykle swoje świadczenie otrzymują 25. dnia miesiąca, w grudniu wypłatę świadczeń otrzymają nieco wcześniej, podobnie jak w poprzednich latach. I tak świadczenia doręczane przez listonoszy trafią na pocztę 21 grudnia.  Świadczenia przekazywane na konto trafią do banków 23 grudnia, a w przypadku świadczeń przekazywanych na rachunki bankowe za granicą 22 grudnia - wyjaśnia Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Dobra wiadomość jest także dla  osób, których termin wypłaty emerytury lub renty ustalono na pierwszy dzień danego miesiąca. Osoby, które powinny otrzymać świadczenie 1 stycznia 2021 r., również otrzymają pieniądze wcześniej. Emerytury doręczane przez listonoszy trafią na pocztę 28 grudnia, natomiast osoby, które odbierają swoje świadczenia za pośrednictwem banku otrzymają je 29  i 30  grudnia. 

- Zachęcamy, aby rozważyć wybranie bezpiecznej formy przekazywania świadczeń w formie przelewów. Konto w banku to swobodny dostęp do pieniędzy. Otrzymując świadczenie przekazem, musimy czekać, aż zapuka do nas listonosz - dodaje rzeczniczka. 

Page generated in 0.0164 seconds.