Z ostatniej chwili

Europejska współpraca

2018-12-10 18:47:30 informacje
img

W Ratuszu Miejskim odbyło się spotkanie prezydium Stowarzyszenia Miast Laureatów Nagrody Europy - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
W międzynarodowym zjeździe uczestniczyli przedstawiciele Altötting, Darmstadt i Mülheim an der Ruhr (Niemcy), Charkowa i Iwano-Frankowska (Ukraina), St. Pölten (Austria), Szeged (Węgry) oraz Gdyni i Lublina.
Podczas spotkania m.in. podsumowano 20 lat działalności Częstochowy na rzecz Stowarzyszenia, a także omówiono bieżące sprawy oraz plany i założenia na nadchodzący rok.
Zjazd miał szczególny charakter, bowiem w tym roku minęła 20. rocznica otrzymania przez Częstochowę Europe Prize, najważniejszego wyróżnienia, jakie Rada Europy przyznaje samorządom europejskim za rozwijanie przyjacielskich kontaktów z innymi miastami europejskimi oraz wkład w integrację i solidarność europejską. Gościem specjalnym obrad była poseł na Sejm RP Halina Rozpondek, która 20 lat temu jako prezydent Częstochowy odebrała Nagrodę Europy z rąk radnego Ratyzbony.
Po zakończeniu obrad goście zwiedzili Jasną Górę, a także uczestniczyli w rozświetleniu choinki oraz prezentacji tegorocznej iluminacji na placu Biegańskiego.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0295 seconds.