Z ostatniej chwili

Europosłowie chcą wstrzymania pobierania opłat za przejazdy autostradami

2020-07-03 13:38:26 informacje
img

Europosłowie Marek Balt i prof. Bogusław Liberadzki przesłali do premiera Mateusza Morawieckiego list w sprawie otwarcia bramek autostradowych i wstrzymania pobierania opłat w wakacyjne weekendy.

-Zbliża się czas wakacji, wielu obywateli zdecyduje się na odpoczynek w Polsce ze względu bezpieczeństwa swojego oraz swoich bliskich. Mnóstwo turystów z całego kraju zdecyduje się na odpoczynek w polskich górach, nad polskim morzem, czy też w innych regionach. Głównym utrudnieniem dla wszystkich podróżujących samochodem będą ogromne zatory drogowe spowodowane pobieraniem opłat na bramkach autostrad - piszą w nim. - Nasi obywatele godzinami będą stać na autostradach, czekając w kolejkach, aby móc przejechać z powodu szczególnie nasilonego ruchu w okresie wakacyjnym. Może to powodować zwiększone ryzyko zakażenia się COVID-19.

Europosłowie zasugerowali, że dobrze byłoby otworzyć autostradowe bramki w wakacyjne weekendy - w lipcu i sierpniu.

-Podobna sytuacja miała miejsce w lipcu 2015 roku, kiedy to opłaty zostały zniesione, a bramki otwarte, by nasi obywatele mogli bezpiecznie podróżować - piszą. - W tym roku nasza sytuacja jest jeszcze bardziej wyjątkowa ze względu na utrudnienia spowodowane pandemią. Powinniśmy pomyśleć o bezpieczeństwie i komforcie naszych rodaków oraz zapewnieniu sprawnego przejazdu w tym trudnym czasie.

 

Page generated in 0.0174 seconds.