Z ostatniej chwili

Exact Systems Klub 54 Jędryka przypieczętował mistrzostwo ALPN

2024-06-18 11:55:07 informacje
img

Zakończyły się rozgrywki Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej organizowane przez częstochowski MOSiR. Najlepszym drużynom tego sezonu rozdano medale i puchary – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Przed ostatnimi spotkaniami Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej sezonu 2023/2024 mieliśmy dwie niewiadome. Pierwsza – to w którym z czterech zaplanowanych spotkań Exact Systems Klub 54 Jędryka zdobędzie ten jeden punkt gwarantujący mu tytuł mistrzowski. Druga – to czy Budmix nie pozwoli dogonić się w klasyfikacji Przeterminowanym i obroni trzecią pozycję w klasyfikacji. Realizację swoich planów lepiej rozpoczęli zawodnicy Budmix-u, którzy pokonując w pierwszym i remisując w drugim meczu z Kubem 54, zapewnili sobie brązowe medale w rozgrywkach – relacjonuje Marcin Mazik, kierownik ds. sportu i rekreacji Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Częstochowie.

Tuż przed drugim ze wspomnianych pojedynków Exact Systems Klub 54 pokonał Ziomków, przypieczętowując mistrzostwo w zakończonym już sezonie.

– Warto jeszcze odnotować dobrą dyspozycję Przeterminowanych w rundzie wiosennej. Ich postawa i pogoń za czołowymi drużynami w klasyfikacji sprawiła, że praktycznie do końca rozgrywek  mogliśmy emocjonować się walką o najniższy stopień podium – dodaje Marcin Mazik.

W ostatnim pojedynku sezonu na boisku –podobnie jak rok temu – spotkały się dwie najlepsze drużyny rozgrywek, tj. Klub 54 i Jagiellończycy. W poprzednim sezonie spotkanie to decydowało o mistrzostwie, które przypadło Jagiellończykom. W tym roku był to mecz przyjaźni, w którym nie chodziło o wynik. Jagiellończycy wysoko pokonali aktualnego już mistrza.

Bezpośrednio po tym meczu odbyła się ceremonia wręczenia pucharów i medali najlepszym drużynom ALPN sezonu 2023/2024.  Medale wręczył Tomasz Łuszcz – dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Częstochowie wraz ze swoim zastępcą Januszem Dankiem. Statuetka dla najlepszego strzelca sezonu kolejny raz trafiła do Grzegorza Nowaka z Jagiellończyków.

Wyniki ostatnich spotkań:

4.06
Exact Systems Klub 54 – Budmix     1:3
(A. Janoszka --- M. Skoczek-2, Ł. Pietrasiński)

Przeterminowani – OBI Zwd     5:3
(P. Łyszczarz-2, S. Kotyl, A. Stacherczak, Ł. Jędrzejewski --- S. Hain-2, D. Kotas)

7.06
Exact Systems Klub 54 – Ziomki     10:4
(A. Janoszka-2, M. Lewandowski-2, W. Turek-2, Ł. Radosz-2, M. Czerwiński, A. Olewiński --- P. Bajor, K. Zoła, P. Ziemba, M. Haręza-sam.)

Exact Systems Klub 54 – Budmix     4:4
(A. Janoszka, Ł. Radosz, M. Haręza, W. Turek --- M. Szymczyk-2, G. Góra-2)

11.06
Przeterminowani – Marex     7:8
(P. Łyszczarz-3, Ł. Jędrzejewski, K. Dudek, A. Stacherczak, M. Łata --- R. Całus-4, A. Głąb-2, M. Mańko, P. Wysocki)

Jagiellończycy – OBI Zwd     10:4
(P. Błaszczyk-5, M. W. Węgrzyński-3, J. Wąsowicz-2 --- M. Nocuń-2, K. Rogoźnik, D. Kotas)

14.06
Ziomki – Budmix spotkanie się nie odbyło

Exact Systems Klub 54 – Jagiellończycy     3:11
(P. Lewandowski, M. Lewandowski, P. Kowalczyk --- P. Błaszczyk-4, M. Wegrzyński-3, R. Janus-2, M. Tkacz, W. Góra)

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0157 seconds.