Z ostatniej chwili

Exact Systems Norwid przerwał passę Visły Bydgoszcz

2021-11-02 12:05:56 informacje
img

Czwarte zwycięstwo w Tauron 1. Lidze odnieśli w sobotę siatkarze Exact Systems Norwid. W hali Norwida przy ul. Jasnogórskiej pokonali 3:2 Visłę Bydgoszcz, która do przyjazdu do Częstochowy nie zaznała jeszcze porażki...

Przed sobotnim pojedynkiem z niepokonaną Visłą Bydgoszcz siatkarze Exact Systems Norwid mieli na koncie 3 zwycięstwa i 3 porażki. Visła przyjechała do Częstochowy z 4 wygranymi na koncie i swoją passę zwycięstw chciała kontynuować. – Każda passa się kiedyś kończy – napisał przed meczem na fb wiceprezes Exact Systems Norwid Lesław Walaszczyk. Po meczu mógł napisać z radości: – Krótko trwała passa Bydgoszczy.

Siatkarze Exact Systems Norwid w sobotę rozegrali bardzo dobre spotkanie i do samego końca wierzyli w zwycięstwo. Gospodarze po grze na przewagi wygrali pierwszego seta 30:28. Dwa kolejne padły łupem gości. Ale częstochowscy siatkarze nie spuścili głów, tylko do końca walczyli o wygraną. Udało się. Siatkarze Exact Systems Norwid niesieni dopingiem publiczności wygrali czwartego seta i doprowadzili do tie-breaka. W nim też okazali się lepsi i wygrali mecz 3:2! Dla Visły była to pierwsza porażka w sezonie w Tauron 1 Lidze, a dla siatkarzy trenera Piotra Gruszki czwarte zwycięstwo!

Wszyscy siatkarze Exact Systems Norwid zasłużyli na brawa, ale nagrodę MVP z rąk komisarza odebrał przyjmujący Kamil Długosz.

Exact Systems Norwid Częstochowa – BKS Visła Proline Bydgoszcz 3:2 (30:28, 22:25, 22:25, 25:20, 15:13)

Exact Systems Norwid: Biliński, Łapszyński, Zawalski, Kryński, Długosz, Usowicz, Podborączyński (libero) – Kowalski, Popiela, Gibek, Sługocki, Wnuk.