Z ostatniej chwili

Exact Systems Norwid zdobył Świdnik!

2021-02-15 13:15:31 informacje
img

Siatkarze 1-ligowego Exact Systems Norwida wygrali w sobotę z Polski Cukier Avia 3:1 i zdobyli halę w Świdniku.

Częstochowscy siatkarze jechali do Świdnika z myślą o zwycięstwie i 3 punktach, które przybliżą ich do upragnionej czołowej czwórki w play-off. Zawodnicy trenowani przez Piotra Lebiodę wykonali swój plan na piątkę. Co prawda, częstochowianie źle weszli w meczu i dość wyraźnie ulegli gospodarzom w pierwszym secie (25:13), ale od drugiej partii potrafili szybko się pozbierać i grać swoją siatkówkę. Exact Systems Norwid wygrał na przewagi 2. seta i doprowadził do remisu w meczu 1:1. Dzięki temu nie pozwolił rozpędzić się gospodarzom.

W trzeciej i czwartej partii częstochowscy siatkarze też kontrolowali przebieg gry. Podobali się w ataku Damian Kogut oraz Tomasz Kryński. Świetnie bronił libero Kacper Wasilewski, który po meczu otrzymał nagrodę MVP.

Exact Systems Norwid po zwycięstwie w Świdniku ma na koncie 44 punkty i zajmuje 4. miejsce w tabeli Tauron 1 Ligi.

– Po zupełnie nieudanym pierwszym secie wróciliśmy do swojej gry – komentuje członek zarządu Exact Systems Norwid Lesław Walaszczyk. – Mamy kolejne zwycięstwo za trzy punkty i z tego bardzo się cieszymy.

Polski Cukier Avia Świdnik – Exact Systems Norwid Częstochowa 1:3 (25:13, 24:26, 18:25, 22:25)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Kogut, Mucha, Kryński, Szewczyk, Usowicz, Wasilewski (libero) – Biliński, Walczak, Kopyść, Franczak, Cieślik.