Z ostatniej chwili

Fałszywa policjantka zatrzymana

2019-03-12 11:05:04 informacje
img

Policjanci z częstochowskiego Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali mieszkankę Świętochłowic, która brała udział w oszustwie. Wspólnie z innymi osobami wyłudziła od mieszkanki Częstochowy ponad 20 tys. zł. Oszuści podawali się za policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji - informuje częstochowska Policja.
Pod koniec stycznia policjanci przyjęli zgłoszenie od 66-letniej mieszkanki Częstochowy o dokonanym na jej szkodę oszustwie. Na stacjonarny numer telefonu zadzwoniła osoba, która przedstawiła się jako policjant z CBŚP w Katowicach. Dzwoniący poinformował kobietę, że bierze ona udział w tajnej akcji policyjnej. Oszust kolejno instruował kobietę, co ma robić, by pomóc w schwytaniu nieistniejących przestępców. Obiecał jej także nagrodę za współpracę. W rezultacie kobieta wypłaciła pieniądze z lokaty, a dodatkowo wzięła kredyt. Swoje zaufanie do obcego człowieka po drugiej stronie słuchawki telefonicznej przypłaciła stratą ponad 20 tys. zł. 
W tej sprawie częstochowscy policjanci zatrzymali w niedzielę 44-letnią mieszkankę Świętochłowic, która odbierała część pieniędzy z jednego z urzędów pocztowych. Wczoraj, w poniedziałek 11 marca kobieta została doprowadzona do sądu z prokuratorskim wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu. Sąd nie przychylił się do zastosowania względem zatrzymanej żadnego środka zapobiegawczego. Za oszustwo grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0338 seconds.