Z ostatniej chwili

Fałszywy hydraulik w rękach Policji

2018-04-04 10:31:22 informacje
img

Policjanci z częstochowskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu namierzyli i zatrzymali 47-latka podejrzanego o oszustwo. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna, podając się za hydraulika, okradł starsze małżeństwo. Jego łupem padł 1 tys. zł - informuje częstochowska Policja.
Pod koniec marca oficer dyżurny z Komisariatu V otrzymał zgłoszenie oszustwa, do którego doszło w jednym z bloków w centrum miasta. Jak ustalili śledczy, 83-letni mężczyzna i jego 87-letnia żona wpuścili do mieszkania rzekomego hydraulika, który twierdził, że jest pracownikiem spółdzielni i musi usunąć u nich usterkę instalacji wodno-kanalizacyjnej. Mężczyzna zaczął majstrować przy zlewozmywaku, angażując do pomocy przy tym starszych ludzi. 48-latek bardzo szybko zrobił rozpoznanie, gdzie seniorzy trzymają gotówkę, wykorzystał ich łatwowierność i ukradł 1 tys. zł.
Nie cieszył się jednak zbyt długo wolnością. Policjanci z wydziału do zwalczania przestępczości przeciwko mieniu prowadzili intensywne działania, które doprowadziły ich do podejrzanego. Kilka dni temu mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał już zarzut oszustwa. O jego dalszym losie zadecydują prokurator i sąd. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 8 lat więzienia.

Page generated in 0.0664 seconds.