Z ostatniej chwili

Fałszywy policjant aresztowany

2020-02-07 13:59:30 informacje
img

Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 33-letni mieszkaniec Rzeszowa, który metodą „na policjanta” oszukał seniorkę z gminy Koziegłowy i wyłudził od niej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Grozi mu nawet 8 lat więzienia. Sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na 3 miesiące – informuje myszkowska Policja.    
Ostatniego dnia stycznia dyżurny myszkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że nieznany sprawca, podając się za policjanta, wyłudził od 64-letniej mieszkanki gminy Koziegłowy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Kryminalni z Myszkowa rozpoczęli intensywne działania, by ustalić i zatrzymać sprawcę. 

Po czterech dniach od zdarzenia mężczyzna został zatrzymany w Rzeszowie. Podczas przeszukania mundurowi znaleźli sporą ilość biżuterii, około 150 tys. złotych oraz banknoty w obcej walucie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić mu zarzut. Na wniosek prokuratora sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu go na 3 miesiące. Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są dalsze zatrzymania. Śledczy z Myszkowa będą teraz badać wszystkie szczegóły tej sprawy.

Fot. Materiały myszkowskiej Policji

Page generated in 0.0211 seconds.