Z ostatniej chwili

Ferie za półmetkiem

2018-02-07 10:45:31 informacje
img

Za nami ponad połowa tegorocznych ferii, którym - ku uciesze dzieci - od niedawna towarzyszy zimowa aura. Uczniowie, którzy podczas zimowego wypoczynku pozostają w mieście, mogą skorzystać z atrakcji przygotowanych przez instytucje i organizacje miejskie - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Do tej pory uczniowie skorzystali już z kilkudziesięciu różnego rodzaju propozycji, m.in.: nauki jazdy na łyżwach i pływania, zajęciach sztuk walki, „drzwiach otwartych” czy rajdach zimowych. Były też: rywalizacja w tenisie stołowym, wyjazd na narty, warsztaty kreatywne, a także kino, teatr, kręgle. Wciąż trwają półkolonie, m.in. "Zimowa przygoda prawdziwego ninja".
W drugim tygodniu ferii na częstochowskich uczniów czekają kolejne atrakcje, a wśród nich: zajęcia w Multicentrum ZODIAK, nauka gry w badmintona, warsztaty plastyczne, wyjścia do kina i na basen, „Magiczna kraina” czy turnieje sportowe. Ponieważ do Częstochowy zawitała zimowa aura, możliwe będą również prawdziwie śnieżne zajęcia, jak kulig, karawana konna po lesie i ognisko. Tegoroczne ferie zakończy bal karnawałowy z zabawami, grami i konkursami.
Z propozycji placówek oświatowych i ngo w czasie ferii może korzystać ok. 3500 osób.
Na realizację zadania „Organizacja wypoczynku zimowego dla dzieci i młodzieży” organizatorzy otrzymali łącznie ponad 61,5 tys. zł.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0401 seconds.