Z ostatniej chwili

Festiwal Filmowy im. Braci Krzemińskich

2018-10-09 15:33:15 informacje
img

Weekend minie w mieście pod znakiem 5. Częstochowskiego Festiwalu Filmowego im. Braci Krzemińskich. To impreza nie tylko dla miłośników X Muzy, ale też i dla zainteresowanych regionem.
W programie - wystawy, filmy (w tym premierowe), ciekawe spotkania - m.in. z reżyserami Magdaleną Piekorz i Andrzejem Saramonowiczem.
Oto program wydarzenia, które niemal we całości odbywa się w OKF-ie „Iluzja” (III Aleja 64): 

12.10 (piątek)
18.00 - otwarcie wystawy „KinoPasje Częstochowy” - Muzeum Częstochowskie, Ratusz

13.10 (sobota)
16.00 - „Częstochowa lata 1918-1939 – od wojny do wojny", reż. Krzysztof Kasprzak, czas 35 min /premiera filmu/ -  kolejny film dokumentalny z cyklu o historii Częstochowy. Po projekcji spotkanie z twórcami
17.00 - „Lato” i „Człowiek nie umiera” - filmy z Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi w reż. Sylwestera Chęcińskiego, czas 2x10 min.
„Rozmowa kontrolowana z Sylwestrem Chęcińskim”, czas 56 min, reż. Jarosław Marszewski
18.00 - „Dziewczyny z Szymanowa” – reż. Magdalena Piekorz, film dokumentalny, czas 32 min. Kontrowersyjny dokument przedstawiający historię i dzień dzisiejszy Liceum Sióstr Niepokalanek w Szymanowie. Ukazuje życie uczących się w szkole dziewczyn, które często obfituje w rygor i kontrole. Po projekcji spotkanie z reż. Magdaleną Piekorz.

14.10 (niedziela)
15.00 - Spotkanie z Anją Rubik - polską topmodelką - częstochowianką, której sesje fotograficzne zdobią wiele międzynarodowych czasopism. Ma za sobą występy na wybiegu dla światowych domów mody, m.in. dla Versace, Gucciego, Valentino, Ralpha Laurena czy Chanel. Oprócz kariery w świecie projektantów od dłuższego czasu zajmuje się także edukacją seksualną w Polsce.
16.30 - „Idealny facet dla mojej dziewczyny” – film fabularny - komedia, czas 125 min, reż. Tomasz Konecki i Andrzej Saramonowicz. Opowieść o wielkiej sile miłości od pierwszego wejrzenia. Po projekcji spotkanie z reżyserem i scenarzystą Andrzejem Saramonowiczem.
19.30 - „Częstochowa, jakiej nie znamy” /dwie wersje/ - oryginalne filmy z lat 60., czas 40 min
Na wszystkie projekcje i spotkania wstęp wolny. 
Organizatorami festiwalu są: Wydział Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Częstochowy, Wydział Filologiczno-Historyczny Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza, Miejska Galeria Sztuki/ Kino Studyjne OKF „Iluzja”, Studio Filmowe Kas Film. 

Page generated in 0.0259 seconds.