Z ostatniej chwili

Festiwal Kaliny Jędrusik tym razem dla Młynarskiego

2018-04-05 11:31:09 informacje
img

Dorobek artystyczny Wojciecha Młynarskiego będzie tematem Konkursu Dobrej Piosenki w ramach rozpoczynającej się w piątek 6 kwietnia 11. edycji Festiwalu im. Kaliny Jędrusik. Gwiazdą będzie zespół Młynarski plays Młynarski - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Festiwal od 2008 r. organizuje Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”. Jest nie tylko okazją do promocji związanej z Częstochową patronki – Kaliny Jędrusik, ale i do zaistnienia na scenie młodych, zdolnych wokalistów. Dzieje się to za sprawą towarzyszącego wydarzeniu Konkursu Dobrej Piosenki, adresowanego do każdego wokalisty przed debiutem płytowym.
Tegoroczny Konkurs Dobrej Piosenki poświęcono  prezentacji dorobku artystycznego zmarłego w ubiegłym roku Wojciecha Młynarskiego. W poprzednich edycjach wokaliści mierzyli się z repertuarem m.in. Ireny Santor, Krzesimira Dębskiego, Grzegorza Ciechowskiego, Kabaretu Starszych Panów, Włodzimierza Korcza, Edyty Geppert, Hanny Banaszak, Ewy Bem i Andrzeja Zauchy.
W ramach 11. Festiwalu im. Kaliny Jędrusik, poza tegorocznymi uczestnikami Konkursu i Piotrem Zubkiem - laureatem poprzedniej edycji na scenie pojawi się zespół Młynarski plays Młynarski z Janem Młynarskim oraz Gabą Kulką. Grupa wykonuje muzykę z pogranicza jazzu i muzyki alternatywnej, wydała w październiku 2010 r. płytę "Rebeka Nie Zejdzie Dziś Na Kolację". Zespół koncertował w całej Polsce, uświetnił galę rozdania Paszportów Polityki 2010, był też nominowany do Fryderyka w dwóch kategoriach: Album Roku Piosenka Poetycka oraz Fonograficzny Debiut Roku. Na scenie Miejskiego Domu Kultury (ul. Łukasińskiego 50/68) usłyszymy ich w piątek 6 kwietnia.
W sobotę odbędą się przesłuchania uczestników Konkursu Dobrej Piosenki. W Ośrodku Promocji Kultury "Gaude Mater" (ul. Dąbrowskiego 1) jury w składzie: Iwona Chołuj, Marian Florek, Jan Młynarski oceni wykonawców pod względem walorów głosowych, własnej interpretacji, muzykalności i indywidualności artystycznej.
O godz. 18.00 przewidziane są minirecital Piotra Zubka, zeszłorocznego laureata Konkursu Dobrej Piosenki oraz prezentacja laureatów tegorocznej edycji.

Program Festiwalu
* Piątek, 6 kwietnia
Miejski Dom Kultury
19.00 – Koncert Młynarski plays Młynarski feat. Gaba Kulka
* Sobota, 7 kwietnia
Ośrodek Promocji Kultury "Gaude Mater"
12.00-16.00 – przesłuchania uczestników Konkursu Dobrej Piosenki
18.00 – minirecital Piotra Zubka, laureata zeszłorocznego Konkursu Dobrej Piosenki w ramach 10. Festiwalu im. Kaliny Jędrusik oraz prezentacje laureatów tegorocznego Konkursu Dobrej Piosenki. 

Page generated in 0.0308 seconds.