Z ostatniej chwili

Festiwal Kultury Alternatywnej, czyli eFKA

2021-07-26 11:34:44 informacje
img

Z końcem sierpnia na kulturalnej mapie Częstochowy zadebiutuje eFKA, czyli Festiwal Kultury Alternatywnej. Wydarzenie odbywać się będzie na Starym Mieście, w okolicach ul. Mielczarskiego. Za organizację imprezy odpowiada Fundacja Oczami Brata. 

Przedsięwzięcie udowodni, jak wielki potencjał kryje to miejsce. Stanowi odpowiedź na potrzeby zgłaszane przez samych mieszkańców i efekt licznych rozmów dotyczących przyszłości Starego Miasta. Przyszłości, jakiej chcieliby dla tej dzielnicy częstochowianie. 

Na program festiwalu złożą się propozycje wartościowe, starannie przemyślane, wyselekcjonowane, takie, które zapewnią częstochowianom coś więcej niż pustą rozrywkę. 

Przewidziano wydarzenia teatralne, muzyczne, literackie i plastyczne. Założono powstanie muralu na kamienicach ul. Mielczarskiego, instalację artystyczną, plener malarski, warsztaty, czytania performatywne, spotkania, spektakle, koncerty i animacje dla dzieci. W sumie w Festiwalu Kultury Alternatywnej  w dniach 27-29 sierpnia uczestniczyć ma ok. 150 artystów. 

Partnerami głównymi imprezy są z Spółdzielnia Socjalna „Jasne, że Alternatywa 21”, Teatr Nowy w Częstochowie, Urząd Miasta Częstochowy oraz Teatr im. A. Mickiewicza.  Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Urzędu Miasta Częstochowy. 

Page generated in 0.0151 seconds.