Z ostatniej chwili

Festiwal Piosenki Podwórkowej – IV Edycja Ogólnopolska

2023-10-09 11:28:33 informacje
img

Kolejna odsłona muzycznego wydarzenia „Festiwal Piosenki Podwórkowej – IV edycja Ogólnopolska” odbędzie się 17 października o godz. 10.00 w Hali Częstochowa przy ul. Żużlowej.

Tym razem tematem przewodnim i hasłem festiwalu jest Muzyka Romska. Oprawa muzyczna, wystrój sceny oraz stroje uczestników imprezy będą więc nawiązywać do kultury Romów.

Organizatorzy przewidują, że w wydarzeniu weźmie udział 800 uczestników, w tym osoby z niepełnosprawnościami, które wystąpią na scenie Festiwalu. Będzie im towarzyszyć publiczność wraz z rodzicami i opiekunami. Pojawią się także znane osobistości częstochowskiego świata kultury.

Koncert uświetnią gwiazdy polskiej estrady muzycznej i artyści: Olek Klepacz, Janusz „Yanina" Iwański, Michał Rorat oraz Mariusz Chrząstek. Gościem specjalnym będzie Stanisław  Karpiel Bułecka – znany, polski piosenkarz, który tym razem zasiądzie w jury konkursu. Festiwal jak co roku poprowadzi mistrz konferansjerki i przyjaciel Stowarzyszenia – Irek Bieleninik.

Organizatorem wydarzenia jest Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – Koło w Częstochowie.

Page generated in 0.0168 seconds.