Z ostatniej chwili

Finał przebudowy ul. Korfantego coraz bliżej

2019-09-03 10:27:54 informacje
img

Prace przy gruntownej przebudowie ul. Korfantego pomiędzy Rondem Szwejkowskiego a Skwerem Lotników wkroczyły w końcową fazę. W miniony weekend, przy całkowitym zamknięciu tego odcinka dla ruchu, układana była warstwa ścieralna nawierzchni - informuje Marcin Breczko z Biura Prasowego Urzędu Miasta

To strategiczne zadanie drogowe będzie miało wpływ nie tylko na poprawę warunków drogowych, ale także zwiększy możliwości inwestowania i prowadzenia biznesu w Częstochowie – budowana infrastruktura znacznie poprawi bowiem obsługę m.in. licznych terenów inwestycyjnych w jej sąsiedztwie.

W obecności inspektorów nadzoru pracom prowadzonym na 2,5-kilometrowym odcinku w ostatni weekend przyglądali się prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, przewodniczący Rady Miasta Zdzisław Wolski, jej wiceprzewodniczący Łukasz Kot, a także zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu Piotr Kurkowski.  

To kolejna inwestycja w ramach programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie”, która jednocześnie będzie oddziaływać na aspekty ekonomiczne i przyczyni się do rozwoju gospodarczego naszego miasta. – mówił prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

Zakres prac objął wykonanie jezdni o szerokości 7 m, przebudowę istniejących skrzyżowań (korektę łuków i wymianę nawierzchni na wlocie), a także budowę ciągu pieszo-rowerowego po prawej stronie ulicy na całym odcinku oraz po lewej stronie – do zjazdu na teren huty przed Skwerem Lotników. Powstały również odcinki ciągu pieszego w obrębie skrzyżowań i przy przystankach autobusowych oraz miejsca parkingowe dla samochodów ciężarowych. Skwer Lotników przeszedł przebudowę w celu wydzielenia pętli dla zawracania autobusów. Całości dopełnia budowa kanalizacji deszczowej oraz zainstalowanie nowego oświetlenia.

Roboty zakończą się za miesiąc. Ich wartość oscyluje w okolicach 22,5 mln zł.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

 

Page generated in 0.0472 seconds.