Z ostatniej chwili

Finałowe rozgrywki w siatkówce plażowej

2018-07-09 10:59:05 informacje
img

Półfinał Mistrzostw Polski młodzików i Finał Mistrzostw Polski juniorek w siatkówce plażowej zostaną rozegrane na boiskach do siatkówki plażowej na Pływalni Letniej w Częstochowie przy ul. Dekabrystów 45 w dniach 14-15 lipca (młodzicy) i 16-17 lipca (juniorki).
W turnieju młodzików wezmą udział po 4 pary wyłonione z Finałów Wojewódzkich woj. dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego i śląskiego. Do finałów Mistrzostw Polski awansują 4 najlepsze pary.
Nasze miasto w półfinale młodzików reprezentują Kuba Kantorowicz i Marcel Pośpiech, młodzi siatkarze, którzy na co dzień trenują w klubie Exact Norwid Systems Częstochowa. Udany sezon halowy 2017/2018 zakończyli, zdobywając pod okiem Rafała Bogusa srebrny medal mistrzostw śląska młodzików na hali. W ćwierćfinale halowych mistrzostw Polski zajęli 3. miejsce, niestety niepremiowane awansem do półfinałów, a do szczęścia zabrakło im lepszego bilansu setów.
Dopełnieniem dobrego sezonu zawodników z Częstochowy jest sukces na Śląsku, gdzie Marcel wraz z Kubą zdobyli mistrzostwo Śląska na plaży.
W turnieju finałowym juniorek tytułu mistrzowskiego zdobytego rok temu (finał również rozgrywany był w Częstochowie) bronić będą Patrycja Jundziłł i Julia Gierczyńska. Patrycja jest rodowitą częstochowianką i swoją przygodę z siatkówką zaczynała właśnie w Częstochowie.
Reprezentujące obecnie UKS Szamotulanin Szamotuły Patrycja i Julia bardzo udanie rozpoczęły trwający sezon. Dziewczyny reprezentować będą Polskę w III Letnich Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich, które w październiku odbędą się w Buenos Aires. Podopieczne trenera Rafała Szternela wywalczyły awans na kontynentalnym turnieju kwalifikacyjnym w austriackim Baden, który został rozegrany od 8 do 10 czerwca.
W Badan zagrało 16 par podzielonych na cztery grupy. Polki pokonały duety z Ukrainy, Francji i Słowenii. W decydującym o awansie spotkaniu pokonały Emi van Driel i Raisę Schoon (Holandia) 2:1 (18:21, 21:16, 15:9).
W Buenos Aires młodzi sportowcy po raz trzeci będą walczyć o medale Letnich Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich. Poprzednie odbyły się w 2010 roku w Singapurze i 2014 w Nankinie.
Zanim jednak Patrycja i Julia wyruszą na podbój świata, z pewnością postarają się udowodnić w Częstochowie, że są najlepszą w kraju parą w swojej kategorii wiekowej.
Jak widać, zarówno półfinał młodzików jak i finał juniorek zapowiadają się bardzo ciekawie, a stawka i skład obu turniejów gwarantują dobry poziom. Dlatego też częstochowianie – Patrycja, Kuba i Marcel - proszą o wsparcie kibiców na trybunach.