Z ostatniej chwili

Finałowy koncert akcji "Instrument zamiast broni"

2020-10-08 16:12:56 informacje
img

Koncert finałowy akcji "Instrument zamiast broni" zapowiadany jest na dziś, czwartek 8 października.
Akcja trwa od kilku miesięcy. Każdy, kto ma instrument, na którym nie gra, kable, struny czy inne akcesoria muzyczne, których nie używa, może je przekazać organizatorom, by wesprzeć uczniów African Music School.
Można zrobić to jeszcze nawet dziś, przynosząc je do sekretariatu Zespołu Szkół Muzycznych przy ul. Jasnogórskiej 17.
Główną ideą African Music School - jedynej szkoły muzycznej w Republice Centralnej Afryki, założonej przez polskiego misjonarza br. Benedykta Pączkę - jest stworzenie miejsca, w którym utalentowane dzieci z ubogich rodzin otrzymają profesjonalną edukację muzyczną, która w przyszłości da im pracę i możliwość utrzymania rodziny. Organizatorzy akcji chcą, aby każde dziecko w szkole AMS miało do dyspozycji instrument, na którym będzie uczyło się grać.
Republika Centralnej Afryki to kraj od kilku dekad szargany konfliktami zbrojnymi, w którym aż 65% dzieci zmuszana jest do pracy lub wcielana do wojska. Misją AMS jest aby to zmienić.
Sam koncert ma się odbyć w Hotelu Mercure. Początek przewidziano na godz. 18.00. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Janusz "Yanina" Iwański. Wystąpią także: Amelia Cierpiał, EtnoChowa, Dzika Plaża, maiika oraz Piotr Jackson Wolski - Tam Tam Project.
Koncert będzie można oglądać na Facebook Live.

Page generated in 0.0154 seconds.