Z ostatniej chwili

Forum Kobiet Ziemi Częstochowskiej

2018-09-27 10:36:01 informacje
img

IX Forum Kobiet Ziemi Częstochowskiej pod hasłem "(S)PRAWA KOBIET" odbędzie się na Uniwersytecie Humanistyczno-Pedagogiczny im. Jana Długosza (ul. Waszyngtona 4/8) w sobotę 29 września - w auli 121 na I piętrze. Początek o godz. 10.00.
Przygotowania do wydarzenia trwały pół roku. Kongres składał się będzie z kilku części - paneli. Podczas pierwszego, historycznego, mowa będzie o prawach kobiet - na przestrzeni wieków, ale i współcześnie, które już są i które "są do wzięcia". Wydarzenie wpisuje się w obchody 100-lecia uzyskania przez polskie kobiety praw wyborczych.
Panel drugi - A.B.C.D… dla kobiet - pomyślano jako rozmowę o cechach dotyczących wszystkich kobiet, uporządkowaną alfabetycznie - wiadomo więc, że ze względu na mnóstwo tematów (od aniołów i autonomii kobiet, poprzez m.in. celu w życiu) obejmie tylko pierwsze litery, będzie więc możliwość kontynuacji na kolejnych Forach Kobiet.
W programie znajdą się liczne warsztaty interpersonalne, stoiska, losowanie atrakcyjnych nagród, poczęstunek - zapowiadają organizatorzy.
Warsztat „Zdążyć przed goniącym światem” poprowadzi Kamila Grochowina - trener rozwoju osobistego. - To warsztat o życiu, motywujący, prowokujący autorefleksję, by bardzo świadomie korzystać z życia, kraść z niego garściami - zapowiada. - Pomoże uświadomić, na jakie rzeczy tracimy czas, znaleźć odpowiedź na pytania: „W jakim momencie życia jesteś?”, „Jak definiujesz swoje szczęście i spełnienie zawodowe?”, „Jaka jest Twoja prawdziwa potrzeba zmiany?”, „Nad którymi obszarami życia chcesz pracować?”, „Jakie są Twoje priorytety?”, „Jak wygląda Twój plan działania na najbliższy rok?”
Świetnym uzupełnieniem będzie drugi warsztat: „Inwestycja w relacje”, który poprowadzi doradca zawodowy i trener Łukasz Bednarczyk. Pomoże pogłębić nasze rozumienie relacji i kompetencji przydatnych w związkach z ludźmi, takich jak: otwarta i zrozumiała komunikacja, empatia i wyrażanie zainteresowania oraz troski o drugą osobę, mówienie ze swojej perspektywy, jasność i klarowność w komunikacji, asertywność, zrozumienie zamiast ocen, szczerość i bycie sobą, nastawienie wobec innych.
Niespodzianką będą występy Roberta Dorosławskiego - dyrektora Teatru im. A. Mickiewicza oraz utalentowanej młodej wokalistki Weroniki Zielińskiej.
Wstęp wolny. Na Forum mogą gościć panie i panowie.
Oto szczegóły programu:
10.00 – wielki start: ciekawe stoiska i warsztaty interpersonalne:
- „Zdążyć przed goniącym światem” – prowadzi Kamila Grochowina - trener rozwoju osobistego
- „Inwestycja w relacje” – prowadzi Łukasz Bednarczyk - doradca zawodowy, trener
- spotkanie z Jarosławem Kapsą, autorem książki „Jej opowieści - Rzecz o równouprawnieniu kobiet”
11.00 – oficjalne otwarcie IX Forum Kobiet Ziemi Częstochowskiej
11.30 - Panel I: Sprawa kobiet - kobiety na 100-lecie niepodległości
12.30 – przerwa kawowa
13.00 - Panel II: A.B.C.D…. dla kobiet
14.00 – dyskusja i podsumowanie Forum
15.00 – losowanie nagród i poczęstunek
Wydarzenia towarzyszące:
- bezpłatne konsultacje psychologa, neurologa, dermatologa, podologa,
- stoiska kosmetyczne i pokazy: fryzjerskie i makijażu, stoiska z rękodziełem,
- bezpłatne konsultacje ze specjalistami w zakresie poradnictwa zawodowego,
- pokazy sztuki haftu artystycznego i warsztaty malowania na szkle oraz techniki decoupage,
- prezentacja oferty edukacyjnej Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza,
- prezentacja oferty edukacyjnej Politechniki Częstochowskiej i akcji „Dziewczyny na Politechniki”

Page generated in 0.0267 seconds.