Z ostatniej chwili

Fotopułapki na dzikie wysypiska

2020-06-05 13:52:02 informacje
img

5 specjalistycznych fotopułapek otrzymała od Centrum Usług Komunalnych częstochowska  Straż Miejska. Urządzenia posłużą do monitorowania miejsc nielegalnego składowania odpadów - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Fotopułapki GSM V-7200MAS to nowoczesne urządzenia, spełniające regulacje prawne zawarte w RODO. Oznacza to, że dzięki specjalnemu szyfrowaniu dane zapisane na karcie są niedostępne dla osób postronnych, nawet gdy urządzenie zostanie skradzione. Każda z kamer ma czujnik ruchu, który wpływa na energooszczędną pracę przez całą dobę (a w nocy wspomagana jest niewidocznym oświetleniem generowanym przez diody). W razie pojawienia się ruchu, urządzenie zostaje wybudzone ze stanu uśpienia i w ciągu 1 sekundy rozpoczyna rejestrację. 
Do fotopułapek załączono karty pamięci oraz paski mocujące pozwalające na bezinwazyjne montowanie w trudnych warunkach. Dodatkowo kupiono specjalne linki z zamkiem zabezpieczającym przed kradzieżą. Koszt jednej fotopułapki to około 2 tys. zł.
Urządzenia zostały przekazane podczas spotkania z udziałem prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka, komendanta Straży Miejskiej Artura Hołubiczki oraz radnego Łukasza Kota. Fotopułapki zostaną zamontowane w miejscach, gdzie często powstają dzikie wysypiska oraz na terenach, gdzie zostały zlikwidowane punkty TOPSZOZ.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0217 seconds.