Z ostatniej chwili

Fotoweekend bogaty w wydarzenia

2018-11-16 10:31:07 informacje
img

Fotoweekend bogaty w wydarzenia
Najbliższe godziny będą w Częstochowie świętem miłośników fotografii. W piątek i sobotę można się wybrać na sporo wydarzeń prezentujących twórczość częstochowian w tej dziedzinie artystycznej wypowiedzi.
Na dziś, piątek 16 listopada zapowiedziano wernisaż wystawy fotografii „Poezja obrazu” Jurajskiego Fotoklubu. Towarzyszy ona finałowi Konkursy Poetyckiego im. H. Poświatowskiej. Miejscem prezentacji wystawy będzie Regionalny Ośrodek Kultury (ul. Ogińskiego 13a), początek wernisażu o godz. 16.00.
O 17.00 rozpocznie się wernisaż wystawy fotografii grupy „Pstryk” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. Twórcy pokażą swe prace w Klubie Spółdzielczym Częstochowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Nasza Praca” (ul. Broniewskiego 3). Zdjęcia będzie można oglądać do 30 listopada.
O 18.00 - finał 13. edycji konkursu fotograficznego „Klimaty Częstochowy”. Kto je najlepiej uchwycił - dowiemy się, oglądając wystawę w Ratuszu. Konkurencja była duża: wybierając najlepsze prace, jurorzy obejrzeli 530 prac 122 autorek i autorów.
O godz. 19.00 w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” (ul. Dąbrowskiego 1) rozpocznie się wernisaż wystawy fotografii górskiej Roberta Jodłowskiego „Idę tam, gdzie idę”. Muzycznie ubarwi wydarzenie koncert znanego i lubianego częstochowskiego zespołu AmperA.
Jutro, w sobotę 17 listopada w Sali Rycerskiej na Jasnej Górze zostanie otwarta jubileuszowa wystawa fotografii: „Krzysztof Świertok: 25 lat pracy na Jasnej Górze”. Twóca wybrał 25 zdjęć ukazujących rozmaite aspekty jego fotograficznych działań.  
Film jest dziedziną pokrewną fotografii. Wśród oryginalnych propozycji filmowych na sobotę znalazła się kolejna prezentacja z cyklu „Celuloidowa historia Częstochowy”: 20 lat „Przemysłówki”. Spotkanie, na którym film zostanie zaprezentowany odbędzie się w Ratuszu. Początek o godz. 17.00.
Wstęp na wszystkie wydarzenia - wolny.

Page generated in 0.0349 seconds.