Z ostatniej chwili

Fundacja „Dr Clown” zaprasza do wspólnego celebrowania Światowego Dnia Uśmiechu

2020-09-29 15:22:55 informacje
img

W piątek 2 października przypada Światowy Dzień Uśmiechu. Z tej okazji Fundacja „Dr Clown” organizuje wielki „Tydzień Uśmiechu”, zachęcając do dzielenia się uśmiechem i dobrą energią z innymi. Wielkim finałem akcji będzie przekazanie przez Doktorów Clownów zabawek na oddziały pediatryczne w całej Polsce, w tym także do szpitali  w Częstochowie.

Fundacja „Dr Clown”, która na co dzień prowadzi unikalny program „terapii śmiechem” w szpitalach i placówkach specjalnych, z okazji Dnia Uśmiechu pragnie zwrócić uwagę na dobroczynne właściwości uśmiechu.
A tych jest bardzo wiele, od dotleniania i wzmacniania odporności, przez poprawę koncentracji i kreatywności, po poprawę samopoczucia i wzmacnianie więzi międzyludzkich. Akcja pod hasłem #uśmiechpodajdalej ma także zachęcić do podzielenia się pozytywną energią z innymi.

Ten rok dla naszej Fundacji to okres pełen wyzwań, ale pomimo obostrzeń związanych z sytuacją epidemiologiczną, wciąż staramy się dzielić uśmiechem. Podczas „Tygodnia Uśmiechu” będziemy edukować i prezentować na naszych profilach w mediach społecznościowych najważniejsze korzyści śmiechoterapii. Przygotowaliśmy także parę niespodzianek dla najmłodszych m.in. teatrzyk kukiełkowy. Szczegóły na naszym Facebooku – mówi Agata Bednarek, prezes Zarządu Fundacji „Dr Clown”. – Zachęcamy również do włączenia się w akcję poprzez zamieszczanie w mediach społecznościowych swoich uśmiechniętych zdjęć i tagowania ich hasłem #uśmiechpodajdalej – dodaje.

Tydzień Uśmiechu rozpoczął się w poniedziałek 28 września i potrwa do 2 października (link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/Tydzien_Usmiechu). Wielkim finałem akcji będzie przekazanie przez Fundację „Dr Clown” klocków na 73 oddziały pediatryczne w całej Polsce, w tym również do szpitali w Częstochowie. Ponadto wolontariusze Fundacji „Dr Clown” planują zorganizować animacje pod oknami szpitala dla najmłodszych pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP. 

Konkurs dla placówek

W piątek 2 października zostanie ogłoszony także konkurs dla placówek, w którym do wygrania będzie aż 100 zestawów z zabawkami dla najmłodszych o łącznej wartości 120.000 PLN. Zgłoszenia będą przyjmowane do 14 października. Uczestnikiem konkursu może być organizacja pozarządowa (fundacja, stowarzyszenie) oraz jednostka samorządu terytorialnego (np. ośrodek pomocy społecznej, szkoła), które realizują działania w zakresie prowadzenia placówek opiekuńczo-wychowawczych wsparcia dziennego dzieci i młodzieży lub opiekują się stałą grupą dzieci (szczególnie świetlice środowiskowe, socjoterapeutyczne, ogniska wychowawcze, domy dziecka i inne placówki edukacyjne i wychowawcze, pracujące z dziećmi i młodzieżą ze środowisk niezamożnych). Szczegóły na stronie www.drclown.pl/konkurs-placowki.

O Fundacji „Dr Clown”: 

Fundacja „Dr Clown” od 1999 r. realizuje program „terapii śmiechem” w szpitalach, placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych. Doktorzy Clowni przebrani w fantazyjne stroje i z kolorowymi noskami na twarzach, za pomocą klaunady, iluzji, interaktywnych zabaw i empatycznych rozmów niosą uśmiech i wspierają proces zdrowienia. Co roku wolontariusze Fundacji „Dr Clown” docierają w ten sposób do ponad 60.000 podopiecznych przebywających w szpitalach i różnego rodzaju placówkach w ponad 80 miastach w całej Polsce. Z powodu epidemii COVID-19 wizyty wolontariuszy Fundacji „Dr Clown” w szpitalach i placówkach zostały wstrzymane do odwołania w całej Polsce, ale program „terapii śmiechem” kontynuowany jest wirtualnie za pośrednictwem mediów społecznościowych #wirtualnaterapiaśmiechem oraz na stronie www.drclown.pl/strefausmiechu. Od 1 czerwca 2020 rodzice mają możliwość umawiania dzieci na indywidualne wizyty online z Doktorami Clownami w ramach Śmiechofonu.

Page generated in 0.013 seconds.