Z ostatniej chwili

Futsal Cup 2018

2018-12-17 13:19:46 informacje
img

W tradycyjnym już, bo rozgrywanym po raz czwarty turnieju piłki nożnej halowej jednostek miejskich, najlepsi okazali się pracownicy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego SA, wyprzedzając Urząd Miasta oraz Częstochowskie Przedsiębiorstwo Komunalne sp. z o.o. - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta
Impreza odbyła się w Hali Sportowo-Widowiskowej „Polonia” w sobotę 15 grudnia.
W rywalizacji wzięło udział 7 drużyn reprezentujących:
- Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego SA (spółka związku komunalnego gmin z siedzibą w Częstochowie),
- Urząd Miasta Częstochowy,
- Częstochowskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Sobuczynie Sp. z o.o.,
- Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie,
- Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie Sp. z o.o.
- Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Częstochowie,
- Straż Miejską w Częstochowie.
Turniej otworzyli zastępca prezydenta Częstochowy Jarosław Marszałek i dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Częstochowie Tomasz Łuszcz.
W tym roku drużyny rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Jak się okazało, taka formuła sprawiła, że turniej był bardzo wyrównany, o czym świadczyła duża liczba remisów i fakt, że w końcowej tabeli różnica pomiędzy drużynami, które zajęły miejsca 2. i 6. wyniosła zaledwie 3 punkty.
Najrówniej grała reprezentacja Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego, która już po raz trzeci wygrała cały turniej (tylko w ubiegłym roku lepsi okazali się strażnicy miejscy). Pracownicy UM zajęli drugie miejsce (podobnie jak trzy lata temu), za to ekipa z CzPK wywalczyła miejsce w  pierwszej trójce po raz pierwszy.
Urzędowa drużyna wywalczyła II miejsce w składzie: Rafał Adamus, Kamil Baran, Marek Czerwiński, Maciej Kaźmierczak, Łukasz Kolewiński, Mariusz Ludynia, Janusz Sośniak, Włodzimierz Tutaj (wszyscy UM) oraz Marian Mękarski (bramkarz, MOSiR).
Wszyscy uczestnicy Futsal Cup - niezależnie od wieku, kondycji, możliwości i przebytych kontuzji – walczyli bardzo ambitnie. Dlatego na zakończenie turnieju wszystkie drużyny otrzymały z rąk dyrektora MOSiR (głównego organizatora turnieju) pamiątkowe puchary oraz okolicznościowe podziękowania.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta 

Page generated in 0.0277 seconds.