Z ostatniej chwili

Galerię Jurajską pokrywa polarny lód - nietypowa wystawa dla dzieci

2019-12-03 12:16:57 informacje
img

Interaktywną wystawę, która zabiera najmłodszych za krąg polarny, przygotowała Galeria Jurajska. 

Geografia i odkrywanie świata oraz różnych kultur może być niezłą zabawą i przygodą.  O tym najmłodsi przekonują się, odwiedzając Galerię Jurajską. Od 2 grudnia w centrum handlowym można zobaczyć interaktywną wystawę, która przybliży życie za kręgiem polarnym. W ramach ekspozycji, dzieci mogą wcielić się w wyruszających w podróż mieszkańców dalekiej północy. W wejściu w rolę  pomagają scenografia oraz specjalne kostiumy, które trzeba założyć wchodząc na wystawę.

Sama wystawa składa się  z kilku części. W poszczególnych jej elementach można zobaczyć m.in. zwierzęta, które żyją w wodzie, na lądzie i w powietrzu na biegunie północnym. Najmłodsi dowiadują się także więcej o codziennym życiu ludzi przy temperaturze spadającej nawet do -50 st. C. .Ciekawostką wystawy jest też możliwość zobaczenia zorzy polarnej, którą obserwuje się m.in. nad Arktyką. W jej odkrywaniu pomaga planetarium-iglo z efektem aurory. Oprócz tego dzieci dowiadują się także, jak wygląda budowa igloo oraz skąd bierze się padający przez cały rok śnieg.

Nie brak także okazji do zabawy. W specjalnej strefie można porzucać śnieżkami do celu, zbudować igloo oraz spróbować swoich sił w łowieniu ryb z przerębla. W strefie plastycznej z kolei można m.in. wykonać warkocze z muliny i inne ozdoby, takie same jakie dziś wykonują chociażby Inuici, ludy zamieszkujące obszary arktyczne i subarktyczne. 

Na wystawę, którą zwiedza się około godziny wchodzi się  grupami liczącymi do 20 osób. Każda ze zwiedzających grup robi to wspólnie z przewodnikiem, który opowiada o lodowym świecie, historii oraz o zwierzętach.

- Daleka północ od lat fascynuje podróżników. Teraz taką podróż może odbyć każde dziecko. Wystawa w Galerii Jurajskiej bawi, ale przede wszystkim uczy. Najmłodsi poznają przyrodę kręgu polarnego, dowiadują się więcej o ludach tam żyjących, a także o zwierzętach - mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk, dyrektor marketingu Galerii Jurajskiej. - Nie obejdzie się także bez zabawy. Cała przestrzeń wystawy jest bowiem jednym wielkim placem zabaw, z mnóstwem atrakcji, które zachęcają najmłodszych do poznawania świata i jego samodzielnego eksplorowania. Dlatego też obok elementów edukacyjnych, na wystawie nie brakuje chociażby sań,  w których można zrobić sobie zdjęcie.

Wystawa "Epoka Lodowcowa" czynna będzie do 7 grudnia w godz. 11.00 - 18.00. Wstęp wolny.

Page generated in 0.0138 seconds.