Z ostatniej chwili

Głośne apele Straży Miejskiej

2020-03-20 15:05:21 informacje
img

Patrolujący Częstochowę strażnicy miejscy będą dodatkowo zwracać uwagę i przypominać mieszkańcom o konieczności unikania dużych skupisk ludzkich. W przypadku dostrzeżenia większych grup upomną je z zamieszczonych na radiowozach megafonów – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Trwa stan zagrożenia epidemicznego, jednak nie wszyscy stosują się do zaleceń służb sanitarnych i gromadzą w miejscach publicznych. Dlatego częstochowscy strażnicy miejscy mogą podczas służby patrolowej używać głośników i reagować apelami oraz komunikatami wobec większych grup.

Częstochowska Straż Miejska przypomina, że w czasie stanu zagrożenia epidemicznego, zgodnie z wytycznymi służb sanitarnych, powinniśmy pozostać w domach. W przypadku potrzeby pilnego wyjścia na świeże powietrze, należy zachować bezpieczny odstęp (2 m). Powinniśmy też często myć dłonie ciepłą wodą z mydłem lub dezynfekować je preparatami odkażającymi. Wszelkie place zabaw i place rekreacji ruchowej na terenie Częstochowy w czasie stanu zagrożenia epidemicznego są zamknięte.

Page generated in 0.0196 seconds.