Z ostatniej chwili

Głosowanie na projekty w Budżecie Obywatelskim województwa

2019-11-18 13:22:02 informacje
img

Do 30 listopada trwa głosowanie na zadania w I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Część z nich dotyczy także Częstochowy - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Głosować można elektronicznie, za pośrednictwem strony internetowej bo.slaskie.pl (w zakładce Głosuj znajduje się link do panelu) lub w mobilnym punkcie do głosowania (w Częstochowie - przy  ul. Sobieskiego 7, pokój nr 127, od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30).

Do głosowania są uprawnieni wszyscy mieszkańcy województwa śląskiego. Każdy głosuje raz i ma do dyspozycji 4 punkty – 1 punkt można oddać na zadania zgłoszone w puli wojewódzkiej, 3 punkty na zadania podregionalne. Można oddać 3 punkty na jedno zadanie albo podzielić je na dwa lub trzy.

Do weryfikacji podczas głosowania będą potrzebne dane osobowe, aby każda mieszkanka i każdy mieszkaniec głosował tylko raz.

Wśród zadań z podregionu obejmującego powiaty: częstochowski, kłobucki, myszkowski oraz Częstochowę, znalazł się m.in. projekt: „Biblioteka dla każdego”, którego celem jest wzbogacenie oferty kulturalnej bibliotek powiatu częstochowskiego i Częstochowy, w tym organizacja bezpłatnych spotkań autorskich, różnorodnych zajęć tematycznych czy warsztatów dla różnych grup wiekowych. Głos na projekt można oddać na stronie https://ebo.slaskie.pl/pub/vote/start.

Pozostałe zadania z naszego podregionu można znaleźć tutaj: https://ebo.slaskie.pl/pub/vote/1

Wyniki głosowania zostaną ogłoszone do 18 grudnia.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://bo.slaskie.pl/

Page generated in 0.02 seconds.