Z ostatniej chwili

Gotowe centrum logistyczne Stoelzle Częstochowa

2021-10-12 12:59:21 informacje
img

Gotowe centrum logistyczne Stoelzle Częstochowa

Stoelzle Częstochowa otworzyło nowe centrum logistyczne. Ma ponad 20 tys. m kw. i jest największym tego typu obiektem w całym holdingu CAG. Stoelzle zatrudnia obecnie w Częstochowie ok. 1000 pracowników i będzie dalej inwestować – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.  

Nowa hala Stoelzle jest jednocześnie jedną z największych tego typu powierzchni magazynowych w Częstochowie. Centrum jest nowoczesne i ekologiczne dzięki zastosowaniu systemu do pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych.  Przed firmą kolejne wyzwanie, inwestycja w nową wannę szklarską o 40% bardziej wydajną i większą, a także nowe linie technologiczne dla niej i linię produkcyjną.

- Cała inwestycja to koszt rzędu 200 mln zł – mówił w czasie uroczystości otwarcia centrum  prezes Stoelzle Częstochowa Artur Wołoszyn. – Jesteśmy przekonani, że dzięki niej będziemy jeszcze bliżej naszych klientów oraz pozyskamy nowych.

Artur Wołoszyn podziękował za wsparcie przy realizacji inwestycji m.in. własnym pracownikom, prezydentowi miasta i Centrum Obsługi Inwestora UM, wykonawcom hali i zarządowi Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Mówił o problemach w trakcie realizacji inwestycji związanych z trwającą epidemią, inflacją, znacznym wzrostem cen materiałów, usług czy opłat za media. Wyraził nadzieję, że mimo tych trudności, w połowie przyszłego roku możliwe będzie spotkanie podsumowujące realizację drugiego etapu inwestycji związanego z uruchomieniem nowej wanny szklarskiej.

- Wasz sukces jest również naszym sukcesem. Rośnie gospodarczy potencjał Częstochowy, ponieważ zdecydowaliście się tu inwestować i rozwijać – powiedział prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. – Nasz program „Teraz Lepsza Praca” staje się m.in. dzięki Wam faktem, bo mieszkańcy i mieszkanki nie muszą wyjeżdżać poza miasto, żeby znaleźć lepszą pracę w dobrej firmie. Wierzę, że zarówno obecna, jak i przyszłe inwestycje Stoelzle Częstochowa będą temu służyć.      

Budowa nowego centrum oraz projektowane inwestycje odbywają się na obszarze Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, co związane jest z m.in. z dodatkowymi ulgami na realizację inwestycji oraz z perspektywicznym wzrostem zatrudnienia o kilkadziesiąt osób (obecnie w zakładzie w Częstochowie pracuje około 1000 osób, cały holding CAG to 8300 pracowników).

- Wymagania w zakresie dystrybucji produktów, wymagania klientów, łańcuchy dostaw to coraz większe i bardziej skomplikowane wyzwania, ale mamy nadzieję, że nowe centrum dystrybucji podoła temu zadaniu -  podkreślał przybyły specjalnie do Częstochowy dyrektor Dywizji Spirytusowej Stoelzle Glass Group – August Grupp (przedstawiciel właścicieli Holdingu CAG, do którego należy firma Stoelzle). – Zakład i centrum w Częstochowie są bardzo dobrze usytuowane między wschodem a zachodem, dzięki czemu będziemy mogli eksplorować nowe rynki. Widzimy duże możliwości zarówno w produkcji i sprzedaży szkła, jak i w produkcji i sprzedaży dekoracji, więc mam perspektywy dalszego rozwoju.

Przypomnijmy, że Stoelzle Częstochowa dwukrotnie nagradzane było wyróżnieniem Promotor Częstochowskiej Gospodarki - za lata 2011 i 2019. Firma jest aktywna w organizacjach gospodarczych, takich jak BCC, wspiera częstochowski sport, organizacje społeczne oraz projekty ekologiczne (jest m.in. sponsorem nasadzeń nowych drzew i krzewów w ramach inicjatywy CzęstoZielona).

Miasto – oprócz wsparcia Stoelzle w procesie inwestycyjnym – tworzy warunki, aby firma mogła liczyć na kierunkowo przygotowanych pracowników. Dzięki współpracy z branżą oraz Politechniką Częstochowską, w 2018 r. powstał w Częstochowie kierunek technologia szkła i ceramiki, a w ramach projektu Zawodowa Współpraca, w Zespole Szkół im. Prusa utworzony został profil nauczania związany z technologią szkła.

Otwarciu centrum logistyczno-magazynowego Stoelzle towarzyszył niecodzienny mini-koncert wybitnego częstochowskiego muzyka i kompozytora Mateusza Pospieszalskiego, który znakomicie wykorzystał możliwości akustyczne nowej hali.  Stoelzle Częstochowa to największa z siedmiu spółek należących do Stoelzle Glass Group. Firma dostarcza na światowe rynki prestiżowe opakowania szklane dla największych światowych marek z branży spirytusowej, kosmetycznej, farmaceutycznej i spożywczej. Częstochowski zakład oferuje najwyższej jakości usługi dekoracji szkła. Stoelzle Częstochowa i jej obszar konstrukcyjno-projektowy zapewnia klientom indywidualne kreowanie produktów szklanych najwyższej jakości i zgodnych z aktualnymi trendami. Firma ma certyfikaty jakościowe: ISO 9001 oraz BRC/IoP normy dla opakowań żywnościowych.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0171 seconds.