Z ostatniej chwili

Groźne zdarzenie drogowe w Białej

2020-11-30 13:35:42 informacje
img

Kryminalni z kłobuckiej komendy wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło w miniony piątek w Białej. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że kierujący oplem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i chcąc uniknąć najechania na jego tył, zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z kierowcą seata. Trzy osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitala w Częstochowie - informuje kłobucka Policja.

Do wypadku doszło w miniony piątek około godz. 18.20 na ul. Częstochowskiej w Białej (droga wojewódzka numer 491). Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 55-letni mężczyzna kierujący osobowym oplem – mieszkaniec powiatu kłobuckiego, jadąc w kierunku miejscowości Biała, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu, a chcąc uniknąć najechania na tył tego pojazdu, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z kierującym osobowym seatem 20-letnim mieszkańcem powiatu kłobuckiego. Następnie, w wyniku zderzenia, kierujący oplem najechał na poprzedzające go osobowe bmw, którym poruszał się 27-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego.

Kierujący seatem oraz pasażerowie opla zostali z obrażeniami ciała przewiezieni do szpitala w Częstochowie.

Wszyscy kierujący byli trzeźwi.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z kłobuckiej drogówki wraz z technikiem kryminalistyki. Obecnie dokładne przyczyny i okoliczności wypadku ustalają kłobuccy śledczy pod nadzorem częstochowskiego prokuratora. W toczącym się postępowaniu zostaną powołani biegli, w tym biegły z zakresu rekonstrukcji i przebiegu wypadków drogowych.

Page generated in 0.0152 seconds.