Z ostatniej chwili

Groźne zdarzenie w Pankach

2021-12-03 14:32:45 informacje
img

Kłobuccy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności groźnego zderzenia dwóch samochodów osobowych, do którego doszło 2 grudnia na skrzyżowaniu ulic Wspólnej i Zielonej w Pankach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca osobowego fiata, wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej, nie udzielił pierwszeństwa kierującej volkswagenem. Na skutek zdarzenia obrażeń ciała doznała kobieta jadąca volkswagenem oraz pasażerka tego pojazdu - informuje kłobucka Policja.
W miniony czwartek 2 grudnia około godziny 8.30 oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Wspólnej i Zielonej w Pankach. Do obsługi zdarzenia skierowani zostali mundurowi z kłobuckiej drogówki. Wstępnie ustalili, że wyjeżdżający z ul. Wspólnej 80-letni kierowca fiata nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jadącej ul. Zieloną 50-letniej kierującej volkswagenem. Kierowca fiata jest mieszkańcem gminy Przystajń, natomiast kierująca volkswagenem zamieszkuje w gminie Panki – oboje kierujący byli trzeźwi. Na skutek zdarzenia obrażeń ciała doznała kobieta kierująca volkswagenem oraz 15-letnia pasażerka tego pojazdu. Obie poszkodowane zostały zabrane do częstochowskiego szpitala na szczegółowe badania. 
Dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia będą wyjaśnione w toczącym się postępowaniu. W zależności od kwalifikacji medycznej obrażeń ciała, jakich doznały kobiety podróżujące volkswagenem, zdarzenia będzie potraktowane jako kolizja drogowa lub jako wypadek.
Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0215 seconds.