Z ostatniej chwili

Groźny wypadek na autostradzie A1

2020-04-30 12:52:47 informacje
img

Do groźnego wypadku doszło wczoraj, w środę 29 kwietnia na autostradzie A1, na wysokości miejscowości Biała. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 22-letni mężczyzna podczas wlewania paliwa z kanistra do baku busa stojącego na pasie awaryjnym, został potrącony przez omijający go samochód ciężarowy. Kryminalni z Kłobucka pod nadzorem prokuratury ustalają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia - informuje kłobucka Policja.
Do wypadku doszło wczoraj około godz. 11.10 na autostradzie A1. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 22-letniemu obywatelowi Ukrainy, przebywającemu w Warszawie, zabrakło paliwa w busie, którym jechał w kierunku Łodzi. W związku z tym mężczyzna zatrzymał się na pasie awaryjnym i podczas wlewania paliwa z kanistra do baku znajdującego się od strony kierowcy został zahaczony przez omijający go samochód ciężarowy, który jechał w kierunku Łodzi. Pojazdem tym kierował 27-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego w województwie małopolskim. Mężczyzna w chwili zdarzenia był trzeźwy. Poszkodowany obywatel Ukrainy z obrażeniami ciała został zabrany do częstochowskiego szpitala.
Na miejscu pracowali policjanci z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach wspólnie z kłobuckim technikiem kryminalistyki. Mundurowi wykonali oględziny oraz zabezpieczyli ślady. Szczegółowe okoliczności wypadku badają śledczy z Kłobucka oraz biegły z zakresu rekonstrukcji przebiegu wypadków drogowych. Sprawę nadzoruje częstochowska prokuratura.
Fot. Materiały kłobuckiej Policji

Page generated in 0.0145 seconds.