Z ostatniej chwili

Grudniowe „Śniadanie z przedsiębiorcami” - o zatrudnianiu cudzoziemców

2019-12-02 11:04:44 informacje
img

Najbliższe spotkanie z cyklu „Śniadanie z przedsiębiorcami”  odbędzie się w czwartek 5 grudnia. Zainteresowani mogą się rejestrować online do 4 grudnia. Udział jest bezpłatny.

Tym razem spotkanie odbędzie się pod hasłem „Zatrudnianie cudzoziemców ratunkiem dla polskich pracodawców?” A oto jego szczegółowa agenda: 

-Sytuacja na częstochowskim rynku pracy, a pracownicy cudzoziemscy

-Leasing pracowniczy, pracownicy tymczasowi, outsourcing usług czy zatrudnienie bezpośrednie – czym się różnią i jak je stosować zgodnie z prawem?

-Pobyt i praca cudzoziemców – co zrobić, by wszystko odbyło się legalnie?

-Przewlekłość postępowań legalizacyjnych – odpowiednia strategia kluczem do sukcesu.

-Obowiązki podmiotu powierzającego wykonywanie pracy cudzoziemcom – czy jesteśmy ich świadomi i prawidłowo je wypełniamy?

-Propozycja zmian w przepisach dot. legalizacji pobytu i pracy cudzoziemców w Polsce – co i jak zmienić, by odbyło się to z korzyścią dla pracodawców, cudzoziemców i urzędów?

Gościem spotkania będzie prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. Prelekcję przedstawi natomiast Michał Wysłocki – dyrektor Działu Prawa Imigracyjnego w Kancelarii Sadkowski i Wspólnicy, członek zespołu roboczego ds. legalizacji pobytu i zatrudnienia cudzoziemców przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Michał Wysłocki jest też laureatem nagrody publiczności w organizowanym przez Międzynarodową Organizację ds. Migracji konkursie Złote Wachlarze 2018 oraz autorem wielu artykułów na temat zatrudniania cudzoziemców w Polsce.

Spotkanie odbędzie się w Częstochowskim Parku Przemysłowo-Technologicznym (ul. Wały Dwernickiego 117/121) w czwartek 5 grudnia. Potrwa około 2 godzin.

 Udział jest bezpłatny. Zainteresowani powinni jedynie zarejestrować się do 4 grudnia za pomocą formularza dostępnego pod linkiem http://www.arr.czestochowa.pl/wsparcie-dla-przedsiebiorcow/sniadania-z-przedsiebiorcami/1234-sniadanie-z-przedsiebiorcami-5-grudnia-2019

Organizatorem spotkania jest Agencja Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A. Osobą do kontaktu jest Paulina Ptaszek. Pytania można kierować mejlem na adres  sniadania@arr.czestochowa.pl lub telefonicznie pod numerem 34 360 56 88.

Page generated in 0.015 seconds.