Z ostatniej chwili

Grudniowy Family Spot

2023-12-01 11:47:28 informacje
img

Ogólnopolska inicjatywa adresowana zwłaszcza do dużych rodzin działa także w Częstochowie. W grudniu – wydarzenia nawiązujące do świątecznego szaleństwa – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Family Spot to ogólnopolska inicjatywa mająca sprzyjać budowaniu, rozwojowi i pielęgnowaniu więzi rodzinnych. Placówki Family Spot są w całym kraju – prowadzi je Związek Dużych Rodzin Trzy Plus, a patronem inicjatywy jest Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.  
W Family Spot Częstochowa grudzień to nie tylko czas świątecznych przygotowań, ale także okazja do wspaniałej zabawy, pozytywnych doświadczeń i rodzinnych chwil. Dołączcie do naszych wyjątkowych, bezpłatnych wydarzeń i czerpcie radość z magicznego czasu świąt – mówi Katarzyna Kaczmarzyk, animator rodzinny i przewodnicząca Zarządu ZDR3+ Koło w Częstochowie.

PROGRAM NA GRUDZIEŃ

** 02.12.2023 r. / 10.00-13.00 –  „Mikołajkowe warsztaty kinowe” **
Początek to mikołajkowy seans filmowy pt. „Najpiękniejsze święta”, a następnie najmłodszych czekają warsztaty tworzenia ozdób choinkowych. To niezapomniane i kreatywne atrakcje utrzymane w magicznej atmosferze świąt, zagwarantują dzieciom mnóstwo wyjątkowej zabawy! Każde dziecko będzie mogło własnoręcznie wykonać kartkę bożonarodzeniową.

** 05.12.2023 r. / 16.30-19.30 – „MOC pozytywności, czyli rodzicielstwo pełne pasji” z Małgorzatą Dudzińską **
Bycie rodzicem to jedno z najważniejszych i zarazem najbardziej wymagających zadań w życiu wielu z nas. Warsztat „MOC pozytywności” z Małgorzatą Dudzińską może być dla każdego rodzica przerwą w wędrówce, podczas której odpoczywamy i ładujemy „rodzicielskie baterie MOC-y”. Czym jest MOC? To miłość do siebie i dziecka, odwaga oraz czas, w którym budujemy relacje. Pozytywne rodzicielstwo pełne pasji to podejście do wychowywania w duchu Pozytywnej Dyscypliny, oparte na miłości, szacunku i zrozumieniu. To tworzenie przestrzeni, w której rodzice potrafią o siebie zadbać, a dzieci mogą się rozwijać w zdrowy i szczęśliwy sposób. Podczas warsztatu uczestnicy poznają kluczowe wartości pozytywnego rodzicielstwa i sprawdzone narzędzia, które pomagają budować trwałe relacje.

** 12.12.2023 r. / 16.30-19.30 – „Dziecko błędem do poprawienia czy cudem do odkrycia? Każdy ma talent” z Ewą Glińską **
Warsztat z Ewą Glińską to okazja dla tych, którzy nie widzą cudu w sobie czy swoich dzieciach, którzy błędnie myślą, że nie są utalentowani, a także dla tych, którzy chcą zrozumieć, dlaczego ktoś tak się zachowuje. Podczas spotkania uczestnicy będą dzielić się sytuacjami życiowymi, które wydają się irytujące czy trudne, a jednak kryją w sobie talenty. Zdefiniujemy, czym jest talent, poznamy sposób na jego odkrycie w dziecku i w sobie. Organizatorzy chcą, aby każdy uczestnik wyszedł z warsztatu z przekonaniem: „Jestem fajny, jestem cudem, a moje dziecko jest darem do odkrycia”.

** 16.12.2023 r. / 10.00-13.00 – „W świątecznym klimacie” z Kolorowo Bombowo**
Warsztaty mydlarskie prowadzone przez Kolorowo Bombowo to niecodzienna okazja, aby własnoręcznie wykonać pachnące i idealne do kąpieli mydło z mnóstwem naturalnych dodatków. Dzieci będą mogły samodzielnie wybierać kształty, dekorować ozdobami, nadawać mydełkom niepowtarzalny zapach i kolor. Podczas warsztatów uczestnicy wykonają bajkowe mydełka, które będą mogli zabrać do domu. To doskonały prezent świąteczny, a także okazja do nauki tajemnic olejków zapachowych. Dodatkowo spotkanie obejmie tworzenie relaksującej soli do kąpieli, idealnej dla kreatywnych zajęć z dziećmi.

Page generated in 0.0165 seconds.