Z ostatniej chwili

Gwiazdy zagrały z Kubą Błaszczykowskim po raz czwarty

2020-01-02 11:27:03 informacje
img

Stało się już tradycją, że w okresie świąteczno-noworocznym Fundacja „Ludzki Gest” Kuby Błaszczykowskiego organizuje charytatywny turniej piłkarski o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy. W sobotę 28 grudnia 2019 r. na zaproszenie byłego kapitana piłkarskiej reprezentacji Polski do miasta pod Jasną Górą ponownie zjechała plejada gwiazd sportu, filmu, kabaretu i estrady. Komplet widzów na trybunach Hali Sportowej Częstochowa oklaskiwał m.in. Agnieszkę Radwańską, Anitę Włodarczyk, Annę Wyszkoni, Bartosza Zmarzlika, Pawła Małaszyńskiego, Andrzeja Nejmana czy Karola Kłosa. W muzycznej części wydarzenia wystąpiły z kolei gwiazdy polskiej sceny hiphopowej: KeaN, FEJZ, POKAHONTAZ, JEDEN OSIEM L, OPAŁ, OSTRY/Bezimienni i O.S.T.R. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek przeznaczony zostanie na wsparcie chorych i niepełnosprawnych dzieci, podopiecznych Fundacji „Ludzki Gest”.
Od pierwszej edycji „Świątecznego Grania z Kubą” impreza podzielona jest na dwie części – najpierw w turnieju piłkarskim grają drużyny złożone z przyjaciół Kuby Błaszczykowskiego, następnie na scenie do gry przystępują artyści polskiej sceny hiphopowej.  
Rywalizacja w turnieju piłkarskim jest zawsze bardzo zacięta, gdyż wybitni sportowcy – a wśród przyjaciół Kuby Błaszczykowskiego jest imponujące grono mistrzów nad mistrzami – zawsze walczą o zwycięstwo. Nie inaczej było w tym roku. Do wyłonienia najlepszych potrzebna była seria rzutów karnych, w której lepsza okazała się drużyna „Zielonych” i to oni sięgnęli po Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka. W zwycięskim składzie znaleźli się m.in. kulomiot Piotr Małachowski, piłkarz Wisły Kraków Paweł Brożek, siatkarka Magda Śliwa, żużlowiec Patryk Dudek oraz raperzy FEJZ i KeaN.
Dla podopiecznych Fundacji „Ludzki Gest” zagrali także m.in. mistrzyni MMA Joanna Jędrzejczyk, siatkarze Karol Kłos, Mariusz Wlazły i Piotr Gacek, piłkarze Jacek Krzynówek i Marcin Wasilewski, aktualny mistrz świata na żużlu Bartosz Zmarzlik, dziennikarz Irek Bieleninik, a także raperzy O.S.T.R. i RAHIM.
– Jak zawsze jestem bardzo wzruszony i gorąco dziękuję moim przyjaciołom, którzy przyjęli zaproszenie i zagrali dla podopiecznych Fundacji „Ludzki Gest”. Bez Waszego wsparcia i zaangażowania nie byłoby „Świątecznego Grania”. Dziękuję także wspaniałej częstochowskiej publiczności, która jak zwykle nie zawiodła. To dla mnie bardzo ważne, że mogę się z Wami spotkać, chwilę porozmawiać. Do zobaczenia za rok! – powiedział patron wydarzenia Kuba Błaszczykowski. 
Całkowity dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek na wydarzenie przekazywany zostanie na potrzeby podopiecznych Fundacji „Ludzki Gest”, która pomaga chorym i niepełnosprawnym dzieciom poprzez finansowanie ich leczenia i zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Fundacja pomaga także w realizacji marzeń dzieci i młodzieży będących w trudnej sytuacji materialnej.

***
Sponsorzy „Świątecznego Granie z Kubą 2019”: Drutex, Allper, Stolzle Częstochowa, PLAY. Partnerzy wydarzenia: PGNiG, Fundacja Lotos, 4F, Pepsi, Udziałowiec, Hotel Arche Częstochowa, Hala Sportowa Częstochowa, Aktywna Częstochowa. Patronat: Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja „Ludzki Gest” Jakuba Błaszczykowskiego.  
fot. Grzegorz Misiak/LUDZKI GEST

Page generated in 0.0188 seconds.