Z ostatniej chwili

Hip Hop Elements 2019

2019-07-30 10:40:41 informacje
img

W miniony weekend w Częstochowie znów rządził rap. Na uczestników 10. edycji festiwalu Hip-Hop Elements czekały nie tylko koncerty z udziałem gwiazd gatunku ale też szereg dodatkowych atrakcji - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Tegoroczny, jubileuszowy festiwal trwał od piątku do soboty. Impreza rozpoczęła się w OKP „Gaude Mater” od panelu dyskusyjnego „Domowe studio nagrań”, podczas którego Piotr Kardas doradzał, na co zwrócić uwagę podczas homerecordingu. Na miejscu odbyły się też warsztaty dj’skie dla początkujących i średnio zaawansowanych. Poprowadził je DJ HWR – producent bitów m.in. dla Grubsona. Podsumowaniem pierwszego dnia festiwalu była scratch sesja, czyli swoiste jam session dla turntablistów. Zarówno początkujący, jak i bardziej doświadczeni twórcy spotkali się za gramofonami, by prezentować swoje autorskie techniki, wymieniać się pomysłami i rozwijać warsztat.

Drugi dzień rozpoczął Graffiti Jam oraz warsztaty graffiti dla dzieci na Promenadzie Niemena. Następnie miłośnicy hip-hopu wypełnili plac za za pętlą tramwajową w dzielnicy Północ. Dla wszystkich zgromadzonych wystąpili zarówno lokalni raperzy (Mikser i DJ Slim), jak i gwiazdy gatunku. W tym roku byli to: ReTo, Kękę, Paluch, Sokół i PRO8L3M. Festiwal zakończyło after party Klubie Rura.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

 

Page generated in 0.0296 seconds.