Z ostatniej chwili

I Memoriał Mieczysława Hrehorowa

2024-11-15 10:35:36 informacje
img

8 listopada w hali „Polonia’’ odbył się w ramach XX turnieju siatkówki dziewcząt I Memoriał Mieczysława Hrehorowa. W siatkarskich zmaganiach wzięły udział uczennice częstochowskich szkół ponadpodstawowych – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Tegoroczny, XX turniej siatkówki dziewcząt odbył się w ramach I Memoriału Mieczysława Hrehorowa, który rozpocznie nową sportową tradycję w Częstochowie. Na uroczystym otwarciu Turnieju obecni byli prezydent Krzysztof Matyjaszczyk, który był również patronem wydarzenia, Ewa Hrehorów – córka Mieczysława Hrehorowa, zastępca dyrektora MOSiR-u Janusz Danek,  prezes Częstochowskiego Związku TKKF Ryszard Adamczyk wraz z członkami zarządu, kierownik hali „Polonia’’ Dawid Wytrzymały oraz przewodniczący zarządu miejskiego Szkolnego Związku Sportowego Zygmunt Stempor. Na wręczeniu nagród była także Anna Wojtal, prezeska KRS TKKF Sportowiec. 

Organizatorami turnieju były Klub Rekreacyjno-Sportowy TKKF „Sportowiec”Częstochowa, Częstochowski Związek TKKF oraz Klub Seniora AZS Częstochowa.

Memoriał rozpoczął się uroczystym przemarszem drużyn i odśpiewaniem hymnu Polski. 

Wyniki I Memoriału Mieczysława Hrehorowa: 
I miejsce –  IX LO im. Cypriana Kamila Norwida – Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy
II miejsce – IV LO im. Henryka Sienkiewicza – Puchar Prezesa Cz. Związku TKKF                                 
III miejsce – III LO im. Władysława Biegańskiego – Puchar Prezesa KRS TKKF Sportowiec
IV miejsce – II LO im. Romualda Traugutta – Puchar Dyrektora MOSiR

MVP turnieju została wybrana Pola Burzyńska z IX LO im. C.K. Norwida.

Zwyciężczynie zostały nagrodzone pucharami, drobnymi upominkami i słodyczami. 

Sponsorami turnieju były Firma Poligraficzno-Introligatorska Udziałowiec Sp. z o.o. w Olsztynie oraz Piekarnia Jędryka w Częstochowie. 

* Mieczysław Hrehorów (1924–2022) – uhonorowany około setką odznaczeń i nagród sportowiec i działacz sportowy związany z Częstochową. Otrzymał m.in. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Złotą Odznakę Zasłużonego Działacza Kultury Fizycznej, Krzyż „Niezłomni Tobie Ojczyzno”, a w 2014 r. medal Merentibus z rąk Prezydenta Częstochowy. Był m.in. honorowym członkiem Akademickiego Związku Sportowego, honorowym prezesem Organizacji Środowiskowej AZS w Częstochowie, honorowym prezesem Częstochowskiego Związku TKKF, honorowym członkiem Śląskiego TKKF, zasłużonym członkiem Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, zasłużonym działaczem Federacji Sportowej „Budowlani”. Pochodził z patriotycznej rodziny. Jego ojciec był oficerem, jednym z obrońców Lwowa. Urodził się w Złoczowie na Kresach. W dzieciństwie mieszkał jeszcze we Lwowie i Tarnopolu. Był świadkiem trzech okupacji. Do Częstochowy przeprowadził się zaraz po II wojnie światowej, razem z kilkoma rodzinami przesiedleńców ze Lwowa. Będąc jeszcze we Lwowie, działał w harcerstwie i – jak przyznawał w jednej z rozmów – tam zaszczepiono w nim ducha sportu. Doprowadził do powstania Związkowego Klubu Sportowego „Budowlani” (obecnie CKS Budowlani), współorganizował Harcerski Klub Sportowy „Żubr” i był jego wiceprezesem. Później mocno był związany z częstochowskim Towarzystwem Krzewienia Kultury Fizycznej i Sportu.

Fot. Łukasz Kolewiński UM

Page generated in 0.0173 seconds.