Z ostatniej chwili

III Puchar Śląska w siatkówce plażowej za nami

2020-08-26 11:29:08 informacje
img

22 i 23 sierpnia na boiskach do siatkówki plażowej przy Galerii Jurajskiej odbył się III Puchar Śląska w Siatkówce Plażowej Kobiet i Mężczyzn – turniej o randze ogólnopolskiej. W sobotę rywalizowały zawodniczki, a niedziela była dniem turniejowym mężczyzn - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Do turnieju kobiet przystąpiło 8 par, natomiast mężczyźni rywalizowali w gronie 12 duetów. Do naszego miasta przyjechały zawodniczki i zawodnicy, którzy uzyskali najwięcej punktów rankingowych w tym sezonie siatkówki plażowej w turniejach rozgrywanych w województwie śląskim.

W oficjalnym otwarciu imprezy uczestniczyli prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, wiceprzewodniczący Rady Miasta Łukasz Kot oraz radny Dariusz Kapinos. Obecny był także prezes KU AZS Politechniki Częstochowskiej Adam Stępniak, a Galerię Jurajską reprezentował Marcin Burda. Zawodniczki i zawodnicy otrzymali upominki z Częstochowy.  

W sobotę słupek rtęci powędrował powyżej 30 kreski, a na świetnie przygotowanym obiekcie przy Galerii Jurajskiej w ciągu dwóch dni trzeba było rozegrać w sumie 36 spotkań. Najlepszymi zawodniczkami sobotnich rozgrywek okazały się częstochowianki Aleksandra Smykla i Karolina Wróbel. Aleksandra Smykla została uznana również najbardziej wartościową zawodniczką turnieju żeńskiego (MVP).

Niedziela upłynęła pod znakiem zmagań mężczyzn – było więcej par, więcej meczów niż poprzedniego dnia, ale i pogoda okazała się łaskawsza dla siatkarzy. Często zacięta gra, ciekawe wymiany, poświęcenie, sportowa rywalizacja, czasami nerwy – wszystko to można było obserwować tego dnia na boiskach przy alei Wojska Polskiego.

 

O godz. 17.00 rozpoczęło się spotkanie o najwyższe miejsce na podium – niezwykle zacięty pojedynek pomiędzy parami Aleksander Niczke/Oskar Herman – Piotr Piwowarczyk/Jędrzej Lach. Po niespełna godzinie, po bardzo emocjonującej walce, po tie-breaku, najlepszymi okazali się Aleksander Niczke i Oskar Herman, absolwenci Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Oskar Herman został też MVP turnieju mężczyzn.

Nagrody wręczali częstochowski poseł Zdzisław Wolski, Adam Stępniak oraz Marcin Dobrzański – sędzia główny III Pucharu Śląska. Zawodniczki i zawodnicy zostali zaproszeni na turnieje, które zapewne odbędą się już w następnym roku.

Cała impreza przebiegła z zachowaniem związanych z pandemią zasad bezpieczeństwa, a jednocześnie w oparciu o standardy AZS-u – czyli Atmosfera Zabawa Sport.

 

Zdjęcia m.in. dzięki uprzejmości Artura Kucharskiego -  Biuro Prasowe Urzędu Miasta

 

Page generated in 0.0161 seconds.