Z ostatniej chwili

In vitro – wnioski w sobotę 7 marca

2020-02-27 15:21:17 informacje
img

Prezydent Miasta Częstochowy zaprasza pary do udziału w programie leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego.

Uczestnikom programu przysługuje możliwość jednorazowego dofinansowania do zabiegu w zapłodnienia pozaustrojowego wysokości do 5.000 zł, pod warunkiem przeprowadzenia co najmniej jednej procedury. Pozostałe koszty procedury ponoszą pacjenci.

Wnioski należy składać w sobotę 7 marca 2020 r. od godz. 8.00 do 11.00 w holu głównym Urzędu Miasta Częstochowy przy ul. Śląskiej 11/13, na parterze,.

Przy naborze wniosków decyduje kolejność zgłoszeń.

Do programu zostaną zakwalifikowane pary, które spełniają następujące kryteria:

 • -    wiek kobiety mieści się w przedziale 20-40 lat wg rocznika urodzenia (dopuszcza się możliwość przeprowadzenia procedury u pacjentek w wieku do 42 lat – wg rocznika urodzenia – jeżeli stężenie AMH jest powyżej 0,7 ng/ml,
 •     -pozostają w związku małżeńskim lub w związku partnerskim,
 •     -są mieszkankami i mieszkańcami Częstochowy,
 • -    poddały się wcześniej leczeniu niższego rzędu, które zakończyło się niepowodzeniem lub posiadają bezpośrednie wskazania do zapłodnienia pozaustrojowego,
 • -    zostały zakwalifikowane do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego przez Realizatora Programu, zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu

Dofinansowanie przysługuje parom, które w latach 2018–2019 nie skorzystały z dofinansowania do zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego, współfinansowanego ze środków częstochowskiego samorządu.

 

Realizatorzy Programu:

 1. CENTRUM BOCIAN Sp. z o.o BIAŁYSTOK, ul. Akademicka 26,
 2. MediPartner Sp. z o.o.  WARSZAWA, ul. Cybernetyki 19,
 3. GynCentrum Sp. z o.o. KATOWICE, ul. Żelazna 1,
 4. NOVOMEDICA Sp. z o.o MYSŁOWICE, ul. ks. N. Bończyka 34,
 5. GAMETA – SZPITAL sp. z o.o. i Wspólnicy sp. k. RZGÓW, ul. Rudzka 34/36,
 6. PROVITA Sp. z o.o.  KATOWICE ul. Fabryczna 130

Nasze miasto było pierwszym, które wprowadziło program dofinansowania leczenia in vitro. Zabiegi finansujemy już ósmy rok – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. – Odbyły się dwie edycje programu, trwa trzecia – na lata 2018-2020.

Od 2012 r. dzięki dofinansowaniu miasta urodziło się już 49 dzieci – 26 dziewczynek i 23 chłopców – w tym pięć par bliźniąt. W 2020 r. oczekujemy na kolejne dzieci. Dla par, które doczekały się dzieci, częstochowska firma Deltim dodatkowo nieodpłatnie przekazała wózki.

 

Wnioski o objęcie dofinansowaniem wraz z oświadczeniami są dostępne na stronie http://www.czestochowa.pl/page/7,aktualnosci.html?id=13559

oraz w BIP

Page generated in 0.0163 seconds.